One UI 3.1
One UI 3.1، بررسی تازه ترین تغییرات رابط کاربری سامسونگ

One UI 3.1

نسخه ی جدید رابط کاربری سامسونگ یعنی 3.1  One UI منتشر شده است. و به سرعت برای گوشی های جدید سامسونگ ارائه می شود. این نسخه از رابط کاربری سامسونگ تغییرات ریز و درشتی در زمینه های مختلفی را تجربه کرده است. تا تجربه ی کاربری بهتری را برای کاربران سامسونگ ارائه دهد. در ادامه برای بررسی پوسته ی اختصاصی جدید سامسونگ با دیجی بروز همراه باشید.

 

از تاچ ویز تا One UI

تا چند سال پیش یکی از بزرگترین مشکلات گوشی های اندرویدی پشتیبانی ضعیف نرم افزاری آن ها از محصولات خود بود. سامسونگ نیز از این دسته جدا نبود و در بهترین حالت یک بروز رسانی اندرویدی را آن هم برای پرچمداران خود ارائه می کرد. اما این روند تغییر کرده است. شرکت ها تلاش بیشتری در جهت پشتیبانی نرم افزاری از گوشی های خود می کنند.

سامسونگ جزء رهبران اصلی این حرکت است. سامسونگ ارئه ی رابط کاربری اختصاصی خود را برای اندروید، با تاچ ویز 3 شروع کرد. این پروسه تا تاچ ویز 6.0 ادامه پیدا کرد. و سامسونگ روز به روز این رابط کاربری را سنگین تر کرده و برنامه های اختصاصی به درد نخور تر را به آن اضافه تا داد تمام کاربران بلند شود. سامسونگ در نهایت به مشکلات این رابط کاربری پی برد و پس یک سری تغییرات عمده و تغییر نام به  همراه معرفی سری S10، رابط کاربری One UI را نیز معرفی کرد.

پس از گذشت سه نسل حال بروز رسانی رابط کاربری One UI 3.1 برای گوشی های مختلف ساخت سامسونگ آماده شده است. اما تفاوت این رابط کاربری با نسل های پیش خود در چیست؟

ویژگی های One UI 3.1

یکی از تغییرات عمده در رابط کاربری جدید سامسونگ اضافه شدن گوگل دیسکاور به سمت چپ صفحه ی هوم است. به نحوی که با کشیدن صفحه ی هوم به سمت چپ می توانید بین گوگل دیسکاور و سامسونگ فری/سامسونگ دیلی، یکی را برای مطالعه ی اخبار روزانه مورد علاقه ی خود انتخاب کنید.

سامسونگ در بخش تماس های ویدیویی نیز از افکت های ویژه ای استفاده کرده است. با استفاده از این افکت ها می توانید در هنگام تماس ویدیویی در برنامه های Google Due، Zoom و بقیه برنامه های مطرح تماس ویدیویی، پس زمینه ی تصویر خود را تار کنید. و یا اینکه رنگ های مختلفی را برای پس زمینه ی تصاویر خود انتخاب کنید. تا بیننده شاهد شلوغی اتاق شما نشود!

تغییرات جزئی دیگر One UI 3.1 در بخش حریم خصوصی است. این تغییرات موجب شده تا قبل از به اشتراک گذاشتن هر گونه عکس و یا فیلم در شبکه های اجتماعی موقعیت مکانی آنها حذف می شود.

ویژگی فیلتر رنگ آبی برای محافظت از چشمان کاربر نیز بهShield  Eye Comfort تغییر نام داده است. این ویژگی به صورت خودکار انتشار نور آبی از صفحه نمایش گوشی را بر اساس برنامه ی مشخصی در طول روز محدود می کند. طیف رنگی و زمان اعمال محدودیت برای انتشار آن در بخش تنظیمات قابل تغییر است.

تغییرا ت ظاهری One UI 3.1

تغییرات نرم افزار دوربین

در بخش نرم افزار دوربین تغییرات زیادی صورت گرفته ایت. و ویژگی های جذاب مختلفی به زابط کاربری One UI اضافه شده است که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

قابلیت برداشت تکی در One UI 3.1

به لطف این قابلیت می توانید تنها با یک بار فشار دادن دکمه ی شاتر، به طور همزمان چندین عکس را با دوربین های متفاوت گوشی ثبت کنید. این عکس ها در یک پوشه جمع آوری خواهند شد. که در آخر می توانید عکس مورد علاقه ی خود را از بین تصاویر ثبت شده انتخاب کنید.

حذف سوژه در One UI3.1

به کمک این ویژگی می توانید هر سوژه ی مزاحمی را از عکس های ثبت شده ی خود حذف کنید.

زاویه دید کارگردان در One UI 3.1

این ویژگی به شما اجازه می دهد تا در حین فیلمبرداری به طور همزمان تمام دوربین های پشتی گوشی و همچنین دوربین سلفی را فعال کنید. همچنین می توانید تصاویر این دوربین ها را به صورت مجزا بر روی صفحه نمایش خود مشاهده کنید.

ویژگی دید کارگردان در One UI3.1

سخن آخر

رابط کاربری One UI 3.1 به همراه سری گلکسی S21 معرفی شد. پرچمداران دیگر سامسونگ مانند سری S20 و نوت 20 نیز به این رابط کاربری مجهز شده اند. خبر خوب اما ایناست که سامسونگ میان رده ها و گوشی های اقتصادی خود را نیز به این رابط کاربری مجهز خواهد کرد.