نسخه ی جدید رابط کاربری شائومی تغییرات مثبت زیادی را در خود می بینید.
MIUI 12.5، بررسی آخرین بروز رسانی های شیائومی

MIUI 12.5

پوسته ی اختصاصی شیائومی به نام MIUI یکی از محبوب ترین رابط کاربری های اختصاصی اندروید در بازار است. علاوه بر خود شیائومی، تعدادی از گوشی های دیگر بازار نیز از این رابط کاربری به عنوان رام استفاده می کنند. بروز رسانی جدید این رابط کاربری تحت عنوان نسخه ی MIUI 12.5، تمرکز خود را بیشتر بر روی افزایش قابلیت های حریم خصوصی گذاشته است. علاوه بر این موضوع بعضی از تغییرات نیز در زمینه ی اعلانات و جلوه های بصری صورت گرفته است. برای بررسی اجمالی این رابط کاربری محبوب با دیجی بروز همراه باشید.

والپیپر های جدید MIUI 12.5

در بخش ویژگی های بصری سوپر والپیپرهای MIUI 12 یکی از بارزترین و جذاب ترین ویژگی های این رابط کاربری بود. والپیپر های متحرک کره زمین و مریخ با رزولوشن فوق العاده بالا بسیار چشم نواز بودند. شیائومی در رابط کاربری MIUI 12.5 والپیپر های متحرک جدید و زیبایی از مناظر کوهستانی در تبت، یونان و ایتالیا را اضافه کرده است.

والپیپر های متحرک MIUI شیائومی
شیائومی در MIUI 12 والپیپر های زنده را معرفی کرد. حال در نسخه ی MIUI 12.5 والپیپر های جدید و جذاب دیگر نیز به این مجموعه اضافه شده است.

حریم خصوصی در MIUI 12.5 شیائومی

اخیراً شیائومی با اتهامات متعددی از سوی رقیبان خود، در رابطه با سرقت اطلاعات شخصی کاربران مواجه شده بود. شیائومی علاوه بر تکذیب سفت و سخت اولیه در بروز رسانی جدید رابط کاربری خود، بهبود همه جانبه ی قوانین حریم خصوصی را در اولویت خود قرار داده است.

MIUI 12 با قابلیت حریم خصوصی سیستمی، و هشدار های امنیتی فراوان همراه بود. این ویژگی ها به محض اینکه هر برنامه ای قصد استفاده از میکروفون، گالری، دوربین و یا موقعیت مکانی کاربر را داشته باشد، یک پیغام حاوی متن هشدار را برای کاربر ارسال می کرد. حال در MIUI 12.5 شیائومی قابلیت محافظت از حریم کلبپ بورد را نیز به این ویژگی ها اضافه کرده است. این ویژگی به کاربر اطلاع می دهد که کدام برنامه قصد دارد که کلیپ بورد گوشی را بخواند. MIUI 12.5 همچنین قابلیت محافظت از وب را نیز دارد، تا اطلاعات وب گردی کاربر محرمانه باقی بماند. همچنین این رابط کاربری جدید استفاده برنامه ها از داده های محرمانه و موقعیت مکانی کاربر نیز جلوگیری می کند.

محتویات شنیداری

در بخش محتویات شنیداری MIUI 12.5 صدا های طبیعی را برای اعلانات گوشی اضافه کرده است. اعلانات شامل اصواتی از جنگل های بارانی آمریکا، استرالیا، چمنزار های آفریقای شرقی و طبیعت قطب شمال است. همچنین در اعلانات سیستمی از اصوات 120 گونه ی زنده ی مختلف نیز استفاده شده است. این اصوات با کیفیت برای گوشی های استریو با دو اسپیکر جداگانه بهینه سازی شده اند.

مدیریت حافظه در MIUI 12.5 شیائومی

در بخش حافظه شیائومی اعلام کرده که با بازنویسی کد های سیستم UI، میزان استفاده از حافظه را تا 20% کاهش داده است. همچنین شیائومی اعلام کرده که MIUI 12.5 از فرمان حرکتی بیشتری پشتیبانی می کند. به طور میانگین طبق ادعای شیائومی MIUI 12.5 استفاده از حافظه ی پس زمینه را تا 35%، و استفاده برنامه ها از باتری را تا 25% کاهش داده است.

+MIUI

ویژگی جدید باعث ارتباط یکپارچه MIUI 12.5 با ویندوز 10 شده است. حال به راحتی می توانید متنی را از روی گوشی خود کپی کرده و بر روی صفحه ی نمایش ویندوز 10 پیست (Paste) کنید. همچنین میتوانید اسکرین شات های گوشی خود را بر روی کامپیوتر خود تماشا کنید. و یا به صورت همزمان بر روی گوشی و کامپیوتر خود به وب گردی بپردازید.

+MIUI
قابلیت +MIUI امکان ارتباط گوشی هوشمند شیائومی را به ویندوز 10 محقق می کند.

دیگر ویژگی های MIUI 12.5 شیائومی

شیائومی اعلام کرده است که با تغییرات الگوریتم حرکتی هوش مصنوعی MIUI 12.5، قدرت تفسیر این رابط کاربری 20 برابر MIUI 12 افزایش یافته است. در نتیجه سرعت باز و بسته شدن برنامه ها بهینه تر و سرعت کلی سیستم عامل افزایش یافته است. علاوه بر این شیائومی اعلام کرده که تعدادی بروز رسانی در سطح سیستمی و برنامه ای را برای این رابط کاربری انجام داده است.

سخن آخر

طبق مطالب عنوان شده MIUI 12.5 قدمی مثبت قابل ملاحظه ای از سمت شیائومی است. شیائومی سعی کرده که در این بروز رسانی نگرانی کاربران را از منظر امنیت و حریم خصوصی برطرف کند. علاوه بر این بروز رسانی انجام شده در جهت افزایش سرعت سیستم عامل نیز بسیار مثبت بوده است. از آنجایی که شیائومی عادت دارد اغلب گوشی های خود را به آخرین نسخه ی MIUI مجهز کند، این تغییرات خبر بسیار خوبی برای کاربران شیائومی است.