iPhone XS ؛ حل مشکل افت کیفیت صدا تا عدم اتصال وای فای

پیش از خرید هر نوع گوشی حتی پرهزینه ترین آنها، نیاز است تا شما تنها برای یکبار، نظرات کاربرانی که آن را خریداری کرده اند را مطالعه نمایید، این بار iPhone XS را آنالیز خواهیم کرد.

آیفون ایکس اس

بررسی های اولیه نشان می دهد که بیشترین مشکلات مطرح شده، از نوع غیرقابل حل نبوده و شما می توانید به آسانی تنها با یک تغییر یعنی آپدیت محصول آنها را برطرف کنید. مشکلاتی که بیشتر بر روی آن می توان تمرکز کرد و راه هایی برای رهایی از آن را توضیح داد در خصوص وای فای، فیس آیدی، بلوتوث، قطعی ارتباط از طریق سیم کارت و … می باشد.  

 iPhone XS اطلاعات من را بازیابی نمی کند!

آی کلود در گوشی های آیفون نقش بسیار مهمی را برای بازیابی اطلاعات ایفا می کند. اما در این گوشی این عنصر کلیدی کارایی خود را از دست می دهد. در اینجا تنها یک تغییر کلی، یعنی حذف اطلاعات فعلی و راه اندازی مجدد نیاز است. برای چنین کاری می توانید از ریست و در نهایت restart گوشی کمک بگیرید.

در صورتی که با ریست کردن مشکل شما حل نشود، راه بعدی دریافت اطلاعات با نسخه ی ویندوز برنامه است. شما اطلاعات را از با روش موردنظر به گوشی خود وارد می کنید. اگر این مرحله هم رضایت بخش نیست، از نسخه ی راهنمای بازیابی اطلاعات آی کلود در سایت اپل استفاده کنید.

  چهره من در iPhone XS ثبت نمی شود!

از قابلیت های بسیار مهم برای ورود به گوشی، تشخیص صاحب گوشی خواهد بود. در گذشته این تشخیص با دکمه لمس اثرانگشت، اما امروزه با Face ID انجام می شود. شاید چنین قابلیت جدیدتر و جذاب تر باشد، اما در گوشی های فعلی، تعداد کمی از کاربران را دچار مشکل می کند.

در iPhone XS  توانایی تشخیص دادن چهره برای همه ی افراد وجود ندارد. گاهاً  فرد برای ورود به گوشی خود باید زمان زیادی را برای ثبت تصویر سپری کند. البته این مشکل در گوشی های جدید یک مشکل غیرقابل حل نیست، بلکه تعداد زیادی با آن روبه رو هستند.

فیس آیدی قابلیتی است که توسط آن چهره ی شما تشخیص داده می شود. بنابراین نمی توانید با فاصله گرفتن گوشی از صورت خود آن را فعال کنید. همچنین برای تشخیص چهره در تاریکی این عمل صورت نمی پذیرد. برخی از مواقع، تغییر دادن ظاهر چهره ی شما، به عنوان مثال اضافه کردن یک عینک، می تواند بر روی تشخیص و مطابقت چهره ی شما با چهره ی اولیه اسکن شده تأثیر منفی بگذارد.

عدم دریافت و ارسال فایل با بلوتوث

همانطور که می دانید امکان برقراری ارتباط بین گوشی آیفون با دیگر برندها وجود ندارد. اما تنها یک راه ساده با مدت زمان طولانی تر برای این ارسال و دریافت فایل وجود دارد که آن هم بلوتوث است. کاربران پس از روشن کردن بلوتوث خود، از عدم شناسایی آن توسط دستگاه های دیگر همانند هدفون و … خبر می دهند.

به عنوان مثال برقراری ارتباط بلوتوث گوشی شما با سیستم داخل خودرو، یکی از رایج ترین کاربردهای روزانه بلوتوث  جهت گوش دادن به آهنگ یا صحبت کردن محسوب می شود.

برای رفع مشکل باید به تنظیمات و بخش بلوتوث گوشی بروید. در این بخش برای برقراری ارتباط باید Forget را لمس کنید. همچنین می توانید از بخش مربوط به ریست تنظیمات شبکه در بخش ریست یا ریست کلی دستگاه، مجدداً این تنظیمات را راه اندازی نمایید.

تخلیه سریع شارژ باتری در  iPhone XS

یکی از بیشترین شکایت ها به تخلیه سریع شارژ باتری در این گوشی باز می گردد. در واقع این مشکل در چنین گوشی جدید با این قدرت باتری، تنها زمانی رخ می دهد که برنامه ای باز باشد. برنامه های نصب شده بر روی گوشی را چک کنید تا عامل تخلیه شارژ گوشی خود را به آسانی پیدا کنید. 

iPhone XS به وای فای متصل نمی شود!

مشکل بعدی در برخی از کاربران به عدم اتصال به اینترنت از طریق وای فای مرتبط است. برخی هم اذعان دارند که پس از اتصال، سرعت اینترنت به نسبت قبل بسیار کاهش یافته و زمان زیادی صرف کار با آن می کنند. برای حل این مشکل هم به عنوان اولین راه حل ریست کردن تنظیمات شبکه یا ریست کلی دستگاه را پیشنهاد می کنیم.

در گام بعدی شما این امکان را دارید که دستگاه خود را به آخرین به روزرسانی  مجهز کنید. اگر با این دو راه حل بازهم برقراری ارتباط با مشکل مواجه است، باید به تنظیمات مودم خود نگاهی بیاندازید. این تنظیمات را ریست و مجدداً راه اندازی نمایید. 

عدم سروریس دهی شبکه سیم کارت

iPhone XS در رده گوشی های بسیار خوب قرار دارد، اما این احتمال هم می توان در نظر گرفت که هرازگاهی برقراری ارتباط شما قطع شود. در این شرایط شما نمی توانید تماسی برقرار کنید یا تماسی با شما برقرار شود.

در این وضعیت می توانید برای مدت چند ثانیه گوشی خود را روی حالت airplan قرار دهید. در صورت تداوم مشکل باید به تنظیمات شبکه خود بروید و دیتا را بررسی کنید.  البته پیش از ورود به تنظیمات، یکبار آن را خاموش و روشن کنید. در صورتی که باز هم عدم برقراری ارتباط وجود دارد باید به تنظیمات گوشی بروید و مسیر زیر را طی کنید:

Cellular-> Cellular Data Options-> Enable LTE

پس از رسیدن به این گزینه آن را خاموش کنید. حالا می توانید مجدداً آن را فعال نمایید.

 کاهش صدای iPhone XS

صدایی که از این گوشی به گوش می رسد یکی از رساترین صداهای اطراف شماست. در صورتی که با افت کیفیت این صدا مواجه می شوید، باید از راه های زیر برای بازگردانی این کیفیت کمک بگیرید:

ری استارت گوشی

خاموش و روشن کردن بلوتوث و اتصال دوباره به بلندگو

بررسی خروجی های صدا ( گیرنده ای در بالای گوشی و کنار دوربین) 

 برداشتن قاب روی گوشی

تغییر LTE به Data از مسیر زیر

Cellurar Data Options-> Enable LTE-> Data Only                                    Cellurar->

بازیابی اطلاعات گوشی و تهیه ی یک بکاپ

در صورت پابرجا بودن مشکل مربوط به افت کیفیت صدا باید گوشی خود را به تعمیرگاههای مجاز ببرید.