iOS 15.4 beta
iOS 15.4 بتا پشتیبانی از نرخ نوسازی 120 هرتز را به همه برنامه‌ها می‌افزاید

iOS 15.4 بتا پشتیبانی از نرخ نوسازی 120 هرتز را به همه برنامه ها می افزاید

شایان ذکر است که گوشی های پرچم دار اپل، یعنی آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرومکس از نمایشگرهای ProMotion با فرکانس 120 هرتز بهره میبرند. اما همان طور که پیش تر هم بدان اشاره کردیم، اکنون فقط برخی از برنامه ها با نرخ نوسازی 120 هرتزی اجرا میشوند. اغلب این برنامه ها شامل اپلیکیشن های سیستمی بوده و برنامه های شخص ثالث از نرخ نوسازی 60 هرتزی پشتیبانی میکنند. همان طور که اپل وعده داده بود در جریان یک آپدیت نرم افزاری این مشکل را حل کند، اکنون به عهد خود وفا کرده است. ظاهرا نرم افزار iOS 15.4 سبب میشود تمام برنامه ها با رفرش ریت 120 هرتزی اجرا شده و تجربه منحصر به فردی را برای کاربر رقم برند.

iOS 15.4 beta

لازم است بدانید که iOS 15.4 در حال حاضر در مرحله بتا قرار دارد. اطلاعات نقل شده، از یک توسعه دهنده برنامه منتشر شده است که مدعی است این اخبار را از اپل دریافت کرده است. او به عنوان تاییدی برای گفته های خود متن زیر را ارائه داده است:

بله، امروز یک پیام از شخصی در کمپانی اپل دریافت کردم که این مشکل در نسخه بتای iOS 15.4 برطرف شده است. از این رو همه برنامه ‌ها به صورت خودکار با رفرش ریت 120 هرتزی اجرا میشوند.

کریستین سلیگ  ژانویه 2022

به نظر میرسد اپل توانسته است باگ Core Animation را که اجازه نمیداد انیمیشن ها از سرعت 60 فریم در ثانیه فراتر روند را برطرف کرده است. با این حال هنوز اطلاعات قطعی در این رابطه نداریم که آیا به شکل خودکار تمام برنامه ها از نرخ نوسازی 120 هرتزی پشتیبانی خواهند کرد یا برخی از توسعه دهندگان بایستی کد های برنامه خود را تغییر دهند.

مجله خبری فروشگاه آنلاین دیجی بروز هر گونه اطلاعات تکمیلی در این خصوص را در اختیار شما همراهان همیشگی قرار خواهد داد.