SAMSUNG Galaxy S22
Galaxy S22 با یک سنسور 50 مگاپیکسلی RGB به بازار عرضه می شود

با نزدیک شدن به موعد رونمایی از سری Galaxy S22 سامسونگ شایعات متعددی بازار را تسخیر کرده است. یکی از آن ها ترکیب دوربینی به کار رفته در این سری است. در طی ماه جاری میلادی سری گوشی های تاشو سامسونگ یعنی Z Fold3 و Z Flip3 به بازار عرضه خواهند شد. اما اگر مقالات قبلی ما را در دیجی بروز در مورد این گوشی های تاشو مطالعه کرده باشید، مطلع هستید که ترکیب دوربینی به کار رفته در این گوشی ها طوری نیست که درد سر خاصی را برای پرچمداران بازار ایجاد کند. بنابراین طرفداران سامسونگ بایستی دل خود را با شایعات مطرح شده در مورد سری Galaxy S22 خوش کنند.

شایعات جدید در مورد سری Galaxy S22

اگر اخبار منتشر شده در مورد سری جدید گلکسی درست باشد، به نظر در اوایل سال 2020 شاهد رونمایی از این سری خواهیم بود. تاکنون اخبار زیادی در مورد این سری منتشر نشده است. شاید سیاست سامسونگ نیز چنین ایجاب می کرده تا سری گوشی های تاشو بیشتر در توجه باشند. اخبار تازه منتشر شده نیز بیشتر در مورد دوربین اصلی به کار رفته در این سری می باشد.

حساب کاربری Ice Universe که از منابع بسیار معتبر در مورد اطلاعات گوشی های جدید سامسونگ است، به تازگی اخباری را در جهت ترکیب دوربینی این سری فاش کرده است. طبق گفته های این کاربر، سری S22 با دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی و یک دوربین 50 مگاپیکسلی RGB به بازار عرضه خواهند شد. قبلاً نیز این کاربر در مورد سنسور جدید 200 مگاپیکسلی سامسونگ و احتمال استفاده از آن در محصولات جدید سامسونگ گفته بود. اما این اخبار قطعیت زیادی نداشتند. حال اما Ice Universe یا قاطعیت بیشتری بر ادعای خود تاکید می کند. دلیل این قاطعیت نیز اطلاع رسانی های خود سامسونگ در مورد پیشرفت های صورت گرفته در مورد این سنسور 200 مگاپیکسلی است. به طوری به نظر می رسد سامسونگ در ماه سپتامبر سال جاری قصد دارد از این سنسور جدید رونمایی کند.

ترکیب دوربین های 200 و 50 مگاپیکسلی

این منبع مطلع همچنین ادعا کرده که سری Galaxy S22 به همراه چند گوشی دیگر که تولید خود سامسونگ نیستند، مجهز به دوربین 50 مگاپیکسلی RGB خواهند بود. Ice Universe قبلاً ادعا کرده بود که گوشی SAMSUNG S22 Ultra با دوربین 108 مگاپیکسلی به بازار عرضه خواهد شد. اما اخبار بعدی این شایعه را تکذیب کردند. و در مقابل ادعا کرده بودند که گوشی گلکسی اس 22 الترا با دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی، به همراه چهار لنز دیگر، با همکاری شرکت اپتیک ژاپنی به نام Olympus به بازار عرضه خواهد شد. تا یک ترکیب پنج دوربینی را در این گوشی شاهد باشیم.

SAMSUNG Galaxy S22
شایعاتی منتشر شده که سامسونگ کار بر روی سنسور 600 مگاپیکسلی را شروع کرده است.

سخن آخر

مگاپیکسل بالا قطعاً به معنای دوربین با کیفیت تر نمی باشد. به همین دلیل است که شرکت های اپل و گوگل به دنبال روی این جریان نیستند. و اغلب سعی دارند که قبل از بازنشست کردن آن ها، بیشترین کارایی را از دوربین های خود بگیرند. پس از سه سال گوشی های پیکسل های گوگل با لنز های جدیدتر در ماه اکتبر به بازار خواهند آمد. اپل نیز آیفون پرچمدار جدید خود را با سنسور 48 مگاپیکسلی به بازار عرضه خواهد کرد. سامسونگ اما در مقابل قدم در وادی نامعلوم افزایش مگاپیکسل گذاشته است. و تنها پس از مدت اندکی از رونمایی سنسور 108 مگاپیکسلی حال به دنبال رونمایی از سنسور 200 مگاپیکسلی در گوشی های سری Galaxy S22 است. حتی اخیراً شایعاتی منتشر شده که سامسونگ کار بر روی سنسور 600 مگاپیکسلی را شروع کرده است.

سامسونگ اخیراً از سنسور 50 مگاپیکسلی با نام ISOCELL JN1 رونمایی کرده است. این سنسور با پیکسل های 0.64 میکرونی، کوچک ترین ابعاد پیکسلی را  در بین سنسور های جهان دارد. این سنسور 1/2.76 اینچی به احتمال فراوان در گوشی های میان رده ی سامسونگ به کار خواهند رفت. در ماه فوریه نیز این کمپانی از سنسور 50 مگاپیکسلی دیگری به نام ISOCELL GN2 رونمایی کرد. این سنسور نیز دارای قطر 1/1.12 بوده و اندازه ی پیکسل های آن برابر با 1.4 میکرون می باشد.