برنامه های مخرب آلوده به بدافزار جوکر
7 برنامه اندرویدی مخرب که همین حالا باید آنها را پاک کنید!

7 برنامه اندرویدی مخرب که همین حالا باید آنها را پاک کنید!

همان طور که میدانید بدافزار Joker اطلاعات شخصی را از گوشی های اندرویدی سرقت میکند! مدتی است که پیدا کردن برنامه های آلوده به بدافزار، بسیار رایج تلقی میشود. این اتفاق به ویژه برای کاربران اندروید در فروشگاه Google Play رخ میدهد. در این راستا گوگل همواره تلاش میکند که برنامه هایی را که در Play Store قرار میگیرند را بررسی کند. اما با این حال هم برخی از برنامه های اندرویدی مخرب به شکلی زیرکانه از این بررسی عبور میکنند.

گوکل مدتی است سخت تلاش میکند تا کاربران اندرویدی را از شر برنامه های مخرب خلاص کرده و محیطی ایمن برای آنها فراهم آورد. اخیرا 7 برنامه اندرویدی مخرب که به بدافزار Joker آلوده هستند، در فروشگاه Google Play مشاهده شده است. با اینکه Google این برنامه‌ها را از Play Store حذف کرده است، اما اگر شما آن برنامه ها را از قبل نصب کرده باشید، اکنون آنها را در گوشی خود دارید.

بدافزار Joker شبیه به یک تروجان عمل میکند. به این شکل که میتواند با نفوذ در اطلاعات گوشی شما، شما را برای خدمات اشتراکی که هزینه های بسیار گران قیمتی دارند، ثبت نام کند. به همین دلیل ممکن است تا زمانی که پرداخت ها را چک نکردید، متوجه کم شدن اعتبار حساب کاربری خود نشوید.

برنامه های مخرب آلوده به بدافزار جوکر

جزئیات بیشتر

بدافزار Joker توسط تاتیانا شیشکوا از شرکت امنیتی Kaspersky نیز در 7 برنامه اندوریدی مخرب شناسایی شده است. گفته میشود چندی پیش بدافزار مشابهی در فایل های مربوط به نمایش محبوب نتفلیکس Squid Game وجود داشت که در آن بسیاری از کاربران با حملات مشابهی روبرو شدند. پس از اینکه کاربران این موارد را گزارش کرده اند، گوگل این بدافزار ها را از گوگل پلی حذف کرده است. اما با این حال، این واقعیت که این برنامه ها در حال حاضر توسط میلیون ها کاربر استفاده می شوند، موضوع نگران کننده تری به شمار میرود.

برنامه های مخرب آلوده به بدافزار جوکر

در ادامه نام 7 برنامه اندرویدی مخرب که از آنها یاد شد، آورده شده است، توصیه میشود گوشی خود را چک کرده و در صورت مشاهده هر کدام، آن برنامه را از گوشی خود پاک کنید.

Now QRcode Scan

EmojiOne Keyboard

Battery Charging Animations Battery Wallpaper

Dazzling Keyboard

Volume Booster Louder Sound Equalizer

Super Hero-Effect

Classic Emoji Keyboard

این برنامه ها روش هایی مانند اشتراک های جعلی، پیگیری های درون برنامه ای و … را به کار میگیرند. این موارد بعدا میتوانند با پول سازی غیرقانونی مرتبط شوند. در کل چنین برنامه هایی برای مسائل مالی کاربران خطرناک هستند. در نهایت توصیه میشود که به منظور امنیت بیشتر، از باز کردن لینک های ناشناس و نصب برنامه هایی که چندان شناخته شده نیستند، خودداری کنید.