6 قابلیت گوشی پرچمدار
6 قابلیت گوشی های پرچمدار مجهز به تراشه اسنپدراگون 8 نسل 1

6 قابلیت گوشی های پرچمدار سال 2022 که قرار است از تراشه ی اسنپدراگون 8 نسل 1 بدست آید

طبق گزارشات قرار است، گوشی هایی مانند شیائومی 12، وان پلاس 10، سامسونگ گلکسی s22 با چیپست قدرتمند اسنپدراگون 8 نسل 1 روانه ی بازار شوند. این گوشی ها می توانند با استفاده از این تراشه 6 قابلیت گوشی پرچمدار را به نمایش بگذارند.

در ادامه شش ویژگی اصلی را بیان خواهیم کرد. این ویژگی ها شما را با قابلیت های برجسته ی گوشی های پرچمدار سال جدید آشنا می کند. در ادامه با ما همراه باشید.

یک دوربین همیشه روشن یکی از 6 قابلیت گوشی های پرچمدار

بزرگترین تغییری که با تجهیز گوشی های پرچمدار به چیپست اسنپدراگون 8 نسل 1 می توانیم ببینیم دوربین همیشه روشن است. شاید برایتان عجیب به نظر برسد اما این به معنی سلفی گرفتن خودکار نمی باشد. لذا نیازی به نگرانی نمی باشد. این دوربین به گونه ای طراحی شده است که علاوه بر عکس گرفتن قابلیت ای دیگری را برای کاربر فراهم نماید.

این قابلت بسیاری از برنامه نویسان را برای ایجاد امکانات بیشتر با استفاده از اپلیکیشن ها فراهم می کند. همچنین با این امکان بدون نیاز به لمس دوربین یا سنسور ها می توان از قابلیت های جدید بهره برد. برای مثال می توانید قفل گوشی خود را بدون نیاز به دست زدن به آن باز کنید.

6 قابلیت گوشی پرچمدار

طبیعی است که روشن بودن دائمی دوربین سلفی ممکن است کمی از نظر امنیتی نگران کننده به نظر برسد. لذا شرکت کوالکام در این باره گفته است که قرار است این قابلیت را به نحوی در چیپست هایش اجرا کند که تا از نظر امنیتی خطراتش را تا حد زیادی بکاهد. این مپانی به کاربران این اطمینان را می دهد که هیچ فردی قادر نخواهد بود تا از طریق دوربین سلفی اطلاعات گوشی را تخلیه نماید یا بدزدد. البته بایستی منتظر باشیم و ببینیم که مردم چگونه قرار است تا از این گوشی ها استفاده نمایند.

تعداد بسیار زیادی ارتقاء دوربین وجود دارد دومین مورد از 6 قابلیت گوشی های پرچمدار

به غیر از دوبین سلفی همیشه روشن، ارتقاهای دیگری نیز شاهدیم. برای مثال دوربین گوشی های مجهز به این تراشه قرار است از قابلیت هایی مثل پردازنده ی سیگنال تصویر 18 بینی(ISP) در کنار ارتقای قابلیت های عکاسی در شب بهره مند شوند. همچنین قابلیت گرفتن تصاویر با زاویه های دید نیز ارتقا یافته اس. همچنین در گوشی های پرچمدار نسل جدید می توان از فناوری تشخیص چهره قوی نیز بهره مند شد. این چیپستت قدرتمند به گوشی های جدید امکان فیلم برداری با کیفیت 8K HDR می دهد. گویا این تراشه بیشتر بر روی ارتقا دوربین تمرکز دارد.

در حالی که قابلیت دوربین سلفی همیشه روشن در اینجا ویژگی جالب توجه است، پیشرفت‌های کوچک دیگری نیز وجود دارد که ممکن است در گوشی های پرچمدار مشاهده شوند که تجربه کاربر را بهبود می‌بخشند.

چیپست اسنپدراگون 8 نسل 1، گویا تغییر آنچنانی در بحث گیمینگ فراهم نخواهد کرد. عمده تمرکز کوالکام بر روی قابلیت های دوربین است. البته این ارتقاها برای گوشی های دوربین دار بسیار فوق العاده خواهند بود. با وجود این که قرار نیست به طور کامل دوربین ها تغییر نمایند، اما تغییرات جزئی می تواند در عملکرد دوربین تاثیر به سزایی داشته باشند.

سومین عامل از 6 قابلیت گوشی های پرچمدار، حذف نویز در پس زمینه ی تماس

فناوری Voice Suite Qualcomm، در سال 2021 ارتقاهای بسیاری یافته است. این این ارتقاها بر پایه‌ی حذف نویزهای اضافی حین برقرای مکالمات می باشند. برای مثال این چیپست شگفت انگیز باعث می شود تا در حین مکالمات تصویری صدایی از نوتیفیکیشن ها و یا صداهای تایپ دریافت نشود.

6 قابلیت گوشی پرچمدار

گویا منبع معتبر techradar، نسخه های آزمایشی از این قابلیت را دیده و در این باره اذعان نموده که به خوبی این قابلیت اجرا شده است. البته در ادامه بایستی منتظر باشیم تا ببینیم که قابلیت مذکور چگونه قرار است بر روی گوشی ها به صورت واقعی اجرا شود. اگر این قابلیت ها به خوبی کار کنند، می توان از طریق ضبط صدا حین تماس میزان نویزها را مورد تست قرار داد.

مورد چهارم چیپست پرچمدار اسنپدراگون و اینترنت 10 گیگابیت در ثانیه!

گویا این قابلیت برای همگان مفید نخواهد بود. البته کاربران گوشی های 5G، می توانند از اینترنت با سرعت بیشتری نسبت به قبل بهره مند شوند.

سرعت اینترنت گوشی های فعلی که از تراشه ی اسنپدراگون 888 قدرت میگیرند، معادل 7.5 گیگابیت بر ثانیه است. رسیدن به این سرعت ها در یک روز تقریبا غیرممکن است، اما بهتر است بدانید که گوشی های پرچمدار 2022 در آینده قادر به انجام آن خواهند بود.

مورد پنجم با چیپست جدید اسنپدراگون ویدیوی بوکه به اندروید می آید

افکت بوکه قابلیتی است که با استفاده از آن میتوان پس‌زمینه یک سوژه را تار کرد. این قابلیت در عکس برداری های پرتره وجود دارد. با چیپست جدید می توانید از این تکنولوژی حین ضبط ویدیو نیز بهره مند شوید.

6 قابلیت گوشی پرچمدار

فناوری مشابه آن در سری آیفون 13 با ویژگی حالت سینمایی اپل آغاز شده است. این قابلیت اکنون از طریق این چیپست جدید به گوشی‌های اندرویدی می‌آید. البته هنوز مشخص نمی باشد که کدام یک از گوشی های پرچمدار از این قابلیت بهره خواهند برد. این احتمال وجود دارد که در غالب گوشی های نسل جدید اندرویدی قابلیت ویدیوی بوکه فعال شود. البته این گوشی ها قادر خواهند بود تا کیفیت 4K ضبط نمایند.

در نهایت سرعت چند برابری این چیپست

همانطور که انتظار می رود، اسنپدراگون 8 نسل 1 سریع ترین چیپست کوالکام است. بنابراین به این معنی است که گوشی هوشمند شما در لود برنامه ها، بازی کردن و هر چیز دیگری که حین کار با گوشی احساس می شود، سریعتر خواهد بود.

طبق گفته ی کوالکام، CPU در این چیپست 20 درصد سریعتر از اسنپدراگون 888 است. با وجود سرعت بالاتر در میزان مصرف باتری 30 درصد صرفه جویی می کند. پردازنده گرافیکی Adreno در این چیپست معادل 30٪ سریعتر است. ارتقا در سرعت پردازنده گرافیکی به معنی سرعت بالاتر اجرای بازی ها خواهد بود.

سخن آخر

این امکان وجود دارد که سازندگان گوشی های هوشمند، قابلیت های دیگری را با این چیپست همراه کنند. این اقدام ها می توانند اثرات مثبت بسیاری بر عملکرد این گوشی ها داشته باشند. لذا تا زمانی که گوشی های جدید به صورت عملی مورد بررسی قرار نگیرند، نمی توان از نحوه ی عملکرد این قابلیت ها اطمینان یافت.