بروزرسانی اندروید 10 برای گلکسی A50s در هند فعال شد

گلکسی A50s با اندروید 9 و رابط کاربری One UI 1.5 در زمان فروش ارائه شد. این اولین بروزرسانی بزرگ سیستم عامل است که شرکت سامسونگ در هفته های گذشته نسخه بروزرسانی برای گوشی گلکسی A50s را در ویتنام منتشر کرد که در این نسخه سیستم عامل اندروید 10 گوشی بروزرسانی می شود. هم اکنون نسخه ی بروزرسانی این گوشی وارد هند نیز شده است و کاربران حاضر در هند می توانند آن را دانلود و نصب کنند. حجم بسته ی دانلودی 1.6 گیگابایت است که در درون ان پکیج امنیتی سال 2020 نیز ارائه شده است. بروزرسانی موجود دارای ورژن A507FNXXU3BTB2 است که همان نسخه ی ارائه شده در ویتنام است. کاربرانی که هم اکنون در هند زندگی می کنند می توانند با مراجعه به قسمت تنظیمات گوشی و فعال کردن حالت دانلود، پس از لحظاتی این پکیج را بر روی گوشی خود نصب کنند. البته به صورت اتوماتیک این بروزرسانی برای تمامی گوشی ها ارسال می شود، منتها ممکن است که عدم اتصال شبکه و یا مواردی این چنینی موجب عدم ارسال شود که می توانید از راه حل گفته شده در بالا استفاده کنید. پس از نصب این پکیج گوشی A50s شما بر روی اندروید 10 مبتنی بر رابط کاربری One UI 2.0 اجرا می شود. پس از بروزرسانی به نسخه ی جدید برخی قابلیت های جدید به گوشی شما اضافه می شود که در ادامه آن ها را شرح می دهیم.

قابلیت های جدید در بروزرسانی

  1. تعامل راحت تر

اندروید 10 و رابط کاربری One UI 2.0 سبب می شود تا کاربر بتواند با یک دست به راحتی از گوشی خود استفاده کند که در نتیجه تعامل بین کاربر و گوشی زیاد می شود.

2. حالت تاریک

حالت تاریک نیز بهبود یافته است و آیکون های موجود در صفحه نمایش از چیدمان زیباتر و بهتری برخوردار هستند و فضای اشغال شده در صفحه نمایش کمتر است.

3. ژست ها

ژست ها مجموعه رفتاری هستند که به عنوان میانبر شناخته می شوند و می توانند سرعت شما را در حین کار با گوشی افزایش دهند. با بروزرسانی جدید می توانید انتخخاب کنید که از ژست های گوگل استفاده کنید و یا متکی به ژست های سامسونگ باشید. به عنوان مثال در اندروید 10 زمانی که انگشت خود را از پایین صفحه نمایش به بالا می کشید تمام برنامه های اخیر را به شما نمایش می دهد.

4. پاسخ دهی هوشمند

نسخه ی اندروید 10 به شما قابلیت پاسخ دهی هوشمند را می دهد، بدین صورت زمانی که شما پیامی دریافت می کنید، نوار اعلان به شما پیام را نشان می دهد و در کنار آن چند گزینه را بری شما نشان می دهد که به شما می گوید می توانید به صورت مستقیم هر کدام از گزینه ها را انتخاب کنید و دیگر نیاز نیست اول وارد پنل پیام ها شوید.

5. عمر باتری

عمر باتری در اندروید 10 نسبت به اندروید 9 بیشتر است، چرا که سرعت پاسخ دهی برنامه ها بیشتر است و برنامه ها انرژی کمتری برای نمایش استفاده می کنند.

6. کد QR

اندروید 10 به شما امکان می دهد تا با ایجاد یک کد QR به شبکه ی وای فای متصل شود و دیگران نیز می توانند بدون استفاده از رمز و تنها با خوانش آن کد به شبکه ی وای فای متصل شوند.