پنهان کردن تعداد dislike
یوتیوب قرار است پنهان کردن تعداد dislike را عملی کند

یوتیوب شروع به پنهان کردن تعداد dislike در همه ویدیوها در سراسر پلتفرم خواهد کرد

در اوایل سال جاری، یوتیوب شروع به انجام آزمایشی در رابطه با پنهان کردن تعداد dislike ویدیوها کرد. این عمل یوتیوب به نفع سازندگان ویدئو خواهد بود. زیرا به کاهش حملات دیس لایک به سازندگان ویدیو ها در سراسر پلتفرم یوتیوب کمک کند. پس از تجزیه و تحلیل نتایج آزمایشات پنهان سازی نپسندیدن در ماه جولای، یوتیوب شاهد کاهش این رفتار بود. بنابراین شرکت یوتیوب اعلام کرد که قرار است؛ تمامی اقدامات مبتنی بر پنهان کردن تعداد دیس لایک در تمام ویدیوها را انجام دهد.

اما این بدان معنا نیست که نمی‌توانید ویدیویی را dislike کنید، زیرا دکمه نپسندیدن حذف نخواهد شد و تنها آمار دیس لایک ها برای مخاطبان نمایش داده نخواهد شد. بهتر است بدانید که تنها سازندگان و انتشار دهندگان ویدیو ها می توانند در پنل شخصی خود تعداد دیس لایک ها را مشاهده نمایند.

هدف از عدم نمایش تعداد dislike چیست؟

یوتیوب در این باره می‌گوید که با پنهان کردن تعداد نپسندیدن، می‌خواهد “محیطی جامع و محترمانه ایجاد کند که در آن تولید کنندگان ویدیو فرصت موفقیت و احساس امنیت برای ابراز وجود خود داشته باشند.”

پنهان کردن تعداد dislike این تنها یکی از گام‌هایی است که پلتفرم یوتیوب در راستای کمک به سازندگان حرفه ای ویدئو، به‌ویژه یوتیوبر های مبتدی در برابر هجوم نارضایتی ها، برداشته است. با توجه به مطالب ذکر شده از یوتیوب، حذف تعداد دیس لایک ها از دلایل معتبری برخوردار است.

پنهان کردن تعداد dislike خوب است یا بد؟

اما اگر از یک بعد دیگر به این قضیه نگاه کنیم ممکن است استدلال دیگری داشته باشیم. تعدادی از کاربران عقیده دارند؛ نمایش تعداد dislike ها در یک ویدیو می تواند بسیار مفید باشد. آن ها علت مفید بودن را کمک به بینندگان می دانند؛ زیرا، تعداد دیس لایک ها به بینندگان کمک می کند تا تشخیص دهند که آیا این ویدیو ارزش دیدن دارد یا خیر. یوتیوب نیز در این باره می گوید: عدم نمایش تعداد دیس لایک ها بر روی میزان نمایش ویدیو ها، تاثیری نداشته است.

سخن آخر

پرطرفدارترین ویدیوی یوتیوب در حال حاضر YouTube Rewind 2018 است؛ که 3 میلیون لایک و 19 میلیون دیسلایک دارد. اما زمان زیادی نمی‌گذرد تا نمایش این اعداد خصوصی سازی شوند؛ زیرا یوتیوب پنهان کردن تعداد dislike را به صورت تدریجی در سراسر پلتفرم آغاز کرده است.