گوگل می تواند پوشه های شما را رمز گذاری کند!
گوگل می تواند پوشه های شما را رمز گذاری کند!

همه ی ما در داخل گوشی یا در هر جای دیگری اسناد و مدارکی را در اختیار داریم که نیاز است تا از آنها محافظت شود و این کار توسط گوگل صورت می پذیرد.

کاربران گوشی های اندرویدی به تعداد بسیار زیادی وجود دارند که هریک از گوشی های مختلفی بهره خواهند برد. در این بین یک چیز در آنها یکسان بوده و آن هم وجود گوگل است. گوگل می تواند تا جای ممکن به راحتی این پوشه ها و مدارک موجود از سوی شما را رمز بنهد تا دسترسی به آن نیز تغییر پیدا کند. 

امنیت اطلاعات توسط گوگل

گوگل این روزها نقش های مهم و مفیدی را در زندگی ما ایفا می کند که یکی از آنها را می توان به بحث امنیت نسبت داد. اطلاعات موجود برای شما شاید به قدری اهمیت داشته باشد که این اطلاعات پس از افشا مشکل ساز شوند. بنابراین با وجود پیشرفت های دنیای فناوری و تکنولوژی اما این چنین مشکلات آن هم هنوز پابرجا می باشد. گوگل در این راستا کمک می کند تا با رمزهای پیشرفته خود پوشه های امنی را ایجاد نماید.

 گوگل رمزگذاری اطلاعات را چگونه انجام می دهد؟

تا پیش از آنکه گوگل وارد عمل شود، مایکروسافت این کار را به صورت خودکار انجام داده و در واقع یک فضای ابری را نیز ترتیب داده است. این فضا OneDrive بوده و در نهایت می توانید اطلاعات موجود خود را در  Personal Vault جانمایی کنید. پس از آن برای چنین پوشه ای رمزی را انتخا نمایید و در نهایت هم بر روی تأیید آن ضربه بزنید.

اما حالا شرکت رسمی گوگل می تواند میزان امنیت را بالاتر ببرد و پس از آن در پوشه ای با نام Safe Folders رمزگذاری را نیز انجام دهد. این سیستم تنها بر روی گوشی های اندرویدی قابلیت استفاده را دارد. 

دسترسی به اطلاعات موجود

این اطلاعاتی که شما خود آنها را رمزگذاری نموده اید به تنهایی فقط توسط خود شما دیده خواهد شد و اجازه دیدن به فرد دیگر یا حتی هکرها هم داده نمی شود. در ابتدا نیاز است تا رمز را به خاطر بسپارید این رمز از چهار عدد تشکیل می شود. طراحی این پوشه به قدری حرفه ای بوده که با قدرت و با تأیید می توانند غیرقابل ورود بودن آن را تأیید نمایند.

ادعای گوگل

تحلیل گران به این موضوع واقف هستند که شاید گوگل در این زمینه کمی اغراق کند. در حقیقت زمانی که شما چهار رمز را انتخاب می کنید احتمال ورود با چنین رمزهای عددی هنوز هم امکان پذیر بوده و هیچ گاه به صفر نخواهد رسید.