گوشی OnePlus 10 Ultra قدرتمند از همیشه!

گوشی OnePlus 10 Ultra قدرتمند از همیشه!

مطابق با گفته Yogesh Brar، مشاور کمپانی وان پلاس، در آینده ای نزدیک نسخه قدرتمندتری از وان پلاس 10 پرو عرضه خواهد شد. ظاهرا این شرکت مدتی است بر روی یک گوشی با نام OnePlus 10 Ultra کار میکند که دارای دوربین های بهبود یافته، پردازنده سریع تر و سخت افزار بهتر از نسخه پرو است. اگر چه هنوز هیچ اطلاعاتی مبنی بر زمان عرضه این گوشی افشا نشده است اما با این حال انتظار میرود وان پلاس گوشی OnePlus 10 Ultra را در نیمه دوم سال 2022 عرضه کند.

گوشی موبایل OnePlus 10 Pro که اخیرا شاهد رونمایی آن بوده ایم، اکنون به عنوان یک گوشی پرچم دار شناخته میشود. اما ویژگی های آن چندان جذاب و چشمگیر نیستند. به گفته Brar اشتراک گذاری فناوری های بین کمپانی OnePlus و OPPO منجر به پرچمدار Ultra خواهد شد!

گوشی OnePlus 10 Ultra

مشخصات احتمالی وان پلاس 10 اولترا

به احتمال قوی میدانید که OnePlus و OPPO سال گذشته به منظور اشتراک گذاری فناوری های نوین خود با هم همکاری کردند. در نتیجه این همکاری، گوشی OPPO Find X5 توانست از فناوری Hasselblad OnePlus استفاده کند. به همین دلیل احتمال میرود در ادامه این همکاری، گوشی پرچم دار OnePlus Ultra از فناوری توسعه یافته اوپو استفاده کند. اگر این امر درست از آب دربیاید، وان پلاس به احتمال زیاد چیپست NPU MariSilicon توسعه یافته توسط OPPO را قرض می گیرد؛ تا عملکرد آن را هم در عکس ها و هم در ویدئوها بهبود بخشد.

در حال حاضر OnePlus 10 Pro از نظر عملکرد یک پرچمدار تمام عیار است. اما با وجود همکاری Hasselblad برای دوربین آن، عملکرد تصویر برداری هنوز شبیه به گوشی های پرچم دار نیست. بنابراین استفاده از یک پردازنده تصویر برداری اختصاصی ممکن است به OnePlus 10 Ultra کمک کند تا با گوشی هایی مانند iPhone 13، Google Pixel 6، Xiaomi 11 Ultra و سری آینده سامسونگ Galaxy S22 رقابت کند.

مطابق با گفته های برار، وان پلاس 10 اولترا اکنون در مرحله اعتبار سنجی قرار دارد. به این معنی که این گوشی در حال سپری کردن مراحل اولیه آلفای خود است. انتظار میرود این گوشی در نیمه دوم سال جاری میلادی رونمایی و عرضه شود. جالب است بدانید که این گوشی، اولین گوشی پرچم دار وان پلاس خواهد بود که با پسوندی به جز Pro روانه بازار میشود.