OnePlus Nord2
گوشی جدید OnePlus Nord2 منفجر شد!

گوشی  OnePlus Nord2 که به تازگی معرفی شده با یک خبر ناگوار مواجه شده است. یکی از کاربران شبکه اجتماعی توییتر ادعا کرده که هنگامی که همسرش در حین دوچرخه سواری بوده، گوشی OnePlus Nord 2 او داخل کیفش منفجر شده است. و این اتفاق باعث شده که همسرش تصادف کند. این ادعا OnePlus را مجبور به واکنش کرده است. در ادمه برای بررسی این موضوع با دیجی بروز همراه باشید.

انفجار گوشی OnePlus Nord2

همانطور که ذکر شد، کاربری با نام Ankur Sharma پستی در رابطه با انفجار گوشی OnePlus Nord2 منتشر کرده است. متن پستی که این کاربر منتشر کرده به این شرح است.

“همسرم تنها دو روز بود که گوشی Nord 2 OnePlus خود را خریداری کرده بود. امروز در حین دوچرخه سواری، گوشی همسرم در داخل کیفش منفجر شد، که منجر به خروج دود از داخل کیف شده است. این اتفاق منجر به دستپاچه گی همسرم شده تا در نهایت منحر به تصادفش گردد”

کمپانی OnePlus سریعاً به این موضوع واکنش نشان داده و پیامی با این مضمون برای این کاربر فرستاده است.

“سلام Ankur، از شنیدن این خبر بسیار متاسفیم. عمیقاً از این موضوع ناراحت هستیم و می خواهیم هرچه سریع تر این موضوع را جبران کنیم. لطفاً به دایرکت ما مراجعه کنید، تا بتوانیم با جبران این خاطره ی تلخ از شما عذر خواهی کنیم”

به نظر می رسد که آقای Sharma از اقدامات OnePlus راضی بوده است. زیرا پس از مدت کوتاهی پست اصلی به وسیله ی ایشان حذف شد. اما تصاویری که این کاربر از گوشی منفجر شده منتشر کرد، شبیه مشکل فرار حرارتی باتری (Thermal battery runaway) می باشد. به مانند آنچه که در مدل نوت 7 سامنسونگ شاهد آن بودیم.

OnePlus Nord2

در هر صورت همسر قربانی این اتفاق اعلام کرده که دلیل انتشار این پست، افزایش آگاهی کاربران از مشکلات احتمالی گوشی Nord 2 OnePlus می باشد. این کاربر در این رابطه اعلام اعلامیه دیگری داشته که از این قرار است.

“تنها هدف من از انتشار این پست این بود، تا بدانیم که این مشکل به چه دلیلی رخ داده است. و اینکه اگر احتمال رفع این خطا موجود باشد، اقدامات لازم صورت گیرد. تا این تجربه دیگر تکرار نشود. OnePlus  به من اطلاع داده است که تست های مربوطه شروع شده، و آن ها به دنبال پیدا کردن و رفع خطای مرتبط هستند”.

آیا شارژ فوق سریع  دلیل انفجار است؟

قابل ذکر است که علاقه مندان به تکنولوژی و مجلات مرتبط مختلفی، گوشی OnePlus Nord 2 را مورد بررسی قرار داده اند. طی این بررسی ها باتری گوشی چندین بار تخلیه شده و از صفر تا 100 درصد شارژ شده است. اما همچین مشکلی در هیچ جای دنیا قبل از این حادثه گزارش نشده بود. گوشی OnePlus Nord 2 از شارژ فوق سریع 65 واتی پشتیبانی می کند. که به کمک این تکنولوژی شارژ صفر تا 70 درصد این گوشی تنها سی دقیقه زمان لازم دارد. احتمالاً مشکل به وجود آمده در ارتباط با مدیریت دمای باتری، تحت سرعت بالای شارژ آن باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه بایستی منتظر بیانیه ی رسمی OnePlus باشیم.