گوشی های گلکسی از آسیب به دور خواهند ماند!
گوشی های گلکسی از آسیب به دور خواهند ماند!

در حقیقت یکی از بررسی های انجام شده در خصوص گوشی های برند گلکسی به موضوع آسیب پذیر بودن آنها اشاره دارد.

متخصصان این رده به عنوان افرادی که تخصص ویژه ای برای امنیت گوشی های این برند برعهده دارند توانستند تا آسیب پذیر بودن گوشی های موردنظر را پس از یک بررسی شش ساله از بین ببرند. حالا گوشی های گلکسی هیچ مشکلی برای شما به همراه نخواهند داشت و از نظر امنیت در سطح بالاتری از گوشی های دیگر هم قرار گرفته اند.

در هفته ای که گذشت این برند معروف دنیا یک به روزرسانی جدیدی را برای گوشی های مربوط به این سری منتشر نمود. این به روزرسانی مخصوص سال 2020 است که تنها برای برقرار نمودن امنیت از آن کمک گرفته می شود. در به روزرسانی اخیر توانسته اند تا در سریع ترین زمان ممکن تعداد 9 مورد از آسیب های امنیتی بسیار خطرناک را در رابطه با گوشی اندروید و در نهایت تعداد 19 آسیب وارده را در خصوص سامسونگ به راحتی از بین ببرند.

البته این مسیر برای حذف مشکلات امنیتی موجود مسیر ساده ای نبوده و نیاز به بررسی های فراوان و همچنین بررسی های بیشتر دارد. در این بین می توانیم به یک باگ بسیار خطرناک هم اشاره نماییم که برای شش سال گذشته بوده و تاکنون در بین گوشی ها جایی برای ماندن داشت اما در حال حاضر به صورت کامل حذف شده است.

در بین آسیب های موجود می توانیم به یکی از مهم ترین آنها هم اشاره نماییم که همان رابط کاربری خواهد بود. این رابط کاربری مخصوص سامسونگ می باشد. البته این نکته را باید مدنظر قرار داد که در بین گوشی های موجود تنها گلکسی ها هستند که به دلیل فرمت تم مخصوص خود آن را پذیرفته اند.

زمانی که تصویری برای سامسونگ ارسال می شود در سریع ترین زمان ممکن به بخش گرافیکی راه پیدا خواهد کرد. این بخش گرافیکی در کتابخانه گوشی وجود دارد. هرچه تعداد عکس ها بیشتر شوند راه یابی به دستگاه شما هم بیشتر از قبل خواهد شد. این روش که اطلاعات از آن دریافت می شود «Skia» نام دارد. پس از اعمال یک آسیب جدی توانایی دریافت تمامی اطلاعات وجود دارد.

هر نوع عکسی که از طریق سامسونگ ارسال می شود در مدت زمان بسیار کوتاهی می تواند به صورت Thumbnail در آید. در این حالت امکان ارسال جزئیات تصاویر به اسکیا درو از انتظار نیست. در این شرایط کاربر هیچ اطلاعی از تغییرات به وجود آمده بر روی گوشی خود ندارد.

این که بدانید کتابخانه از نوع Skia در کجا به وجود آمده اهمیت بسیاری در جلوگیری از وقت دارد. زیرا شما می توانید با این وجود یک سپر از نوع امنیتی فوق العاده حرفه ای را طراحی کنید. این سپر که امنیتی باشد به صورت سیستم عامل اندروید فعالیت می کند. پس از تعیین مکان امکان ارسال پیام های ام ام اس وجود دارد. در این پیام ها کدهایی دیده می شود که همه مخرب هستند.

حتی راه حل ساده دیگر به اپلیکیشن هایی اشاره دارد که شما از طریق آنها می توانید تصاویر مربوط به خود را ارسال نمایید. در نتیجه با وجود افزایش موارد سوء استفاده سامسونگی ها در پی طراحی یک سیستم برای جلوگیری از هر نوع سوء استفاده بودند. به شما توصیه می کنیم تا جدیدترین به روزرسانی سامونگ را هم اکنون بر روی گوشی خود نصب نمایید.