روز شماری برای عرضه گوشی های هوشمند تاشو
گوشی های تاشو جدید با نمایشگر 120 هرتزی به بازار عرضه خواهند شد.

روز شماری برای عرضه ی گوشی های جدید تاشو

نیمه دوم سال 2021 میلادی به گوشی های تاشو اختصاص پیدا خواهد کرد. گوشی های تاشو گوگل، سامسونگ و دیگر سازندگان مطرح در این بازه ی سال آماده ی تسخیر بازار ها هستند. در ادامه با دیجی بروز همراه باشید تا محصولات احتمالی بازار را به همراه ویژگی های آن ها بررسی کنیم.

گوشی های تاشو با نمایشگر 120 هرتزی

راس یانگ، از اعضای بلند پایه ی شرکت مشاوران تامین صفحه نمایش، اخیراً اطلاعات مهمی را در مورد گوشی های تاشو فاش کرده است. طبق گفته های یانگ، تمامی گوشی های تاشو  از نرخ بروز رسانی 120 هرتزی پشتیبانی خواهند کرد. این منبع آگاه همچنین خبر داده که این پنل ها از تکنولوژی LTPO (کسید پلی کریستالی دمای پایین) نیز پشتیبانی خواهند کرد. این موضوع به این دلیل است که تمامی سازندگان بازار از  پنل های تاشو ساخت سامسونگ استفاده خواهند کرد.

تکنولوژی LTPO برای تنظیم داینامیک نرخ بروز رسانی صفحه نمایش توسعه داده شده است. نحوه ی کار این تکنولوژی به این صورت است که بر اساس محتوای پخش شده قابلیت تنظیم نرخ بروز رسانی صفحه نمایش را دارد. به عنوان مثال در شرایط پخش یک تصویر ثابت نرخ بروز رسانی به 10 هرتز کاهش پیدا می کند. در هنگام اجرای یک بازی سنگین با نرخ بروز رسانی بالا نیز، این عدد به 120 هرتز خواهد رسید. در نتیجه مصرف باتری گوشی بسیار بهینه تر خواهد شد.

کدام گوشی های تاشو از تکنولوژی LTPO پشتیبانی خواهند کرد؟

طبق برنامه ی اعلامی از سوی سازندگان گوشی های تاشو، ماه های شلوغی را پیش روی خود داریم. امسال گوشی های تاشو مانند Pixel Foldو  Galaxy Z Fold3، Galaxy Z Flip3 رونمایی خواهند شد. با استناد به گزارش های ذکر شده، این گوشی ها به همراه صفحه نمایش های LTPO و نرخ بروز رسانی 120 هرتزی به بازار عرزضه خواهند شد. این موضوع در گوشی های تاشو اپو، ویوو و شیائومی نیز که قرار است امسال عرضه شوند، صدق خواهد کرد.

گوشی های ذکر شده از تکنولوژی (UTG) Ultra-Thin Glass نیز بهره خواهند برد. تکنولوژی UTG و یا شیشه فوق نازک سابقاً به صورت انحصاری در گوشی های تا شو سامسونگ استفاده می شد.

مشخصات گوشی های جدید

از بین گوشی های ذکر شده، Galaxy Z Flip3 و Galaxy Z Fold3 اولین مدل هایی خواهند بود که به بازار عرضه می شوند. طبق گزارشات موجود، این گوشی ها در تاریخ 11 آگوست رونمایی خواهند شد. شایعات متعدد حاکی از این است که این دو گوشی سامسونگ از چیپست اسنپدراگون 888 استفاده خواهند کرد.

 Galaxy Z Flip3
گوشی های تاشو جدید سامسونگ زبان طراحی یکسانی با سری S سامسونگ خواهند داشت.

در مورد محصول گوگل با نام Pixel Fold اطلاعات کاملی در دست نیست. اما به احتمال قوی به همراه رونمایی از مدل های Pixel 6 و Pixel 6 Pro گوشی تا شو گوکل نیز رونمایی خواهد شد.

Pixel Fold
ورود گوگل به بازار گوشی های تاشونده بسیار هیجان انگیز خواهد بود.

گوشی تاشو شیائومی نسل بعدی Mi Mix Fold خواهد بود. و انتظار می رود که به طور گسترده تری به نسبت مدل قبلی به بازار عرضه شود. به نظر تغییرات زیادی در مدل قبلی داده نشود. و مدل جدید گوشی تاشو شیائومی تنها با تغییراتی در صفحه نمایش خود به بازار عرضه شود.

Mi mix fold
Mi mix جدید به نظر بازار های وسیع تری را هدف قرار خواهد داد.

در آخر گوشی های  اپو و ویوو را داریم که اطلاعات بسیار کمی در مورد این دو در دست است. به نظر گوشی های این دو برند در قد و قواره و فرم Galaxy Z Fold 3 ساخته شده اند. این موضوع به این معنی است که مدل  Galaxy Z Flip3، که از ابعاد کوچکتر و قیمت پایین تری بهره خواهد برد، رقیب مهمی را در پیش روی خود نمی بیند.