گوشی مایکروسافت Surface Duo با تراشه اسنپدراگون ۸۵۵
گوشی مایکروسافت Surface Duo با تراشه اسنپدراگون ۸۵۵

در بین انواع گوشی ها می توانید تاشدن شاید یکی از جدیدترین ویژگی ها بشمار رود که در خصوص مایکروسافت Surface Duo می توانید آن را مشاهده نمایید.

نمایشگر موجود برای گوشی هوشمند و فوق العاده از مایکروسافت به صورت کاملا دوگانه طراحی شده است. اندروید در آن تمامی امور را برعهده دارد که البته تولید محصول موردنظر سال قبل انجام شده است. اما تا رونمایی از آن زمان زیادی نیاز بوده که حالا به انجام می رسد. اطلاعاتی که هم اکنون از این محصول وجود دارد باز هم به صورت کامل نیست.

شاید تا پیش از انتشار اطلاعات مختل از اجزای داخلی این محصول تصورات دیگری داشتیم اما باز هم در برخی از امکانات نگرانی هایی وجود دارد. بنابراین این موضوع بسیار ارزشمند است که آیا مایکروسافت می تواند آنچه که باید را برای ما حل کند یا راه زیادی برای رسیدن به هدف باقی مانده است.

مشخصات ظاهری از مایکروسافت Surface Duo

نمایشگرهایی که به صورت دوگانه وجود دارند هریک از آنها می توانند شش و نیم اینچ فضا را در اختیار شما قرار دهند. وضوح که در تصویرشان میبیند از نظر عدد به   ۱۸۰۰ در ۱۳۵۰ می رسد. شاید برخی تصور کنند که این گوشی با وجود چنین ظاهری باید نمایشگر ضخیم تری را در اختیار داشته باشد. اما در واقع اینطور نیست. ضخامت آن  ۴/۸ میلی‌متر است. در صورتی که در حالت بسته باشد ضخامت کمتر خواهد شد.

نمایشگرها می توانند به صورت کامل چرخش داشته باشند. بنابراین نمایشگرها نمی توانند به صورت جداگانه تا شوند.

مشخصات سخت افزاری مایکروسافت Surface Duo

از نظر سخت افزاری پردازنده ای که برای این سیستم مورد استفاده قرار گرفته از نوع  اسنپدراگون ۸۵۵ می باشد. حافظه داخلی می تواند از شش گیگ تا شانزده گیگ متفاوت باشد. بنابراین بر اساس نیازی که دارید هریک از آنها را می توانید استفاده کنید. البته این نکته حائز اهمیت بوده که هریک از آنها قیمت های متفاوتی دارند.

 امکانی برای تغییر در تراشه وجود ندارد ، یکی از اهداف بسیار مهم برای مایکروسافت کاربرد 5 جی خواهد بود. اما با توجه به ضعیف بودن سیستم امکان ارتقاء وجود ندارد.  

دوربین و باتری مایکروسافت Surface Duo

دوربین اصلی در گوشی مایکروسافت 11 مگاپیکسل کیفیت دارد. این دوربین می تواند با تغییر دیافراگم تصاویر باکیفیت مطلوبی را به ثبت برساند. باتری 3460 میلی آمپر ساعت ظرفیت دارد. برای اتصال به سایر دستگاه ها می توانید از یو اس بی تایپ c استفاده کنید. این طریقه ی اتصال یکی از جدیدترین ها است. متأسفانه ظرفیت باتری برای شارژ نمودن و روشنایی و کیفیت بالای نمایش دو نمایشگر به صورت همزمان مناسب نیست.

سیستم عامل نصب شده از نوع اندروید 10 بوده که توانایی نصب بسیاری از برنامه ها را بر روی گوشی ایجاد می کند.