گوشی شیائومی ردمی 8A با اندروید 10 در گیک بنچ مشاهده شد

در ماه نوامبر سال 2019 شرکت شیائومی، گوشی ردمی 8A شیائومی، آخرین نسخه رابط کاربری MIUI 11 را دریافت کرده است، با این حال هنوز سیستم عامل ردمی 8A مبتنی بر اندروید 9.0 پای است. طبق اخبار جدید اطلاع داریم که بزرودی نسخه بروزرسانی سیستم عامل اندروید آن ارائه خواهد شد.

شرکت شیائومی بدون توجه به نسخه اندرویدی که در حال اجراست قادر است بسیاری از ویژگی های رابط کاربری MIUI خود را به چندین گوشی متفاوت منتقل کند. طرفداران سری گوشی های MI با اشتیاق منتظر بروزرسانی اندروید 10 مبتنی بر MIUI 11 بودند که شرکت شیائومی به آرامی نسخه بروزرسانی را منتشر کرد. گویا در این زمان شیائومی تصمیم گرفته است بروزرسانی اندروید 10 را برای گوشی های ردمی 8A منتشر کند.

گوشی ردمی شیائومی 8A با اندازه ی صفحه نمایش 6.2 اینچی وارد بازار شد که برای نمایش تصاویر از بیش از 1 میلیون پیسکل استفاده کرده است. گوشی ردمی 8A از 32 گیگابایت حافظه ی داخلی پشتیبانی می کند و به وسیله ی کارت حافظه قابلیت ارتقا تا 512 گیگابایت را نیز دارد. در پنل پشتی گوشی یک مجموعه، متشکل از دوربین 12 مگاپیکسلی و یک فلاش LED وجود دارد و در قسمت جلویی گوشی یک دوربین تک لنز 8 مگاپیکسلی دیده می شود.

گوشی شیائومی ردمی 8A

طبق لیست قرار داده شده که متعلق به گیک بنچ است، می بینید که نام گوشی شیائومی ردمی 8A با سیستم عامل اندروید 10 قرار داده شده است. ما احتمال می دهیم که شرکت شیائومی در حال برنامه ریزی برای ارائه نسخه بروزرسانی گوشی ردمی 8A است و به این نکته باید توجه داشت که شیائومی در زمان رونمایی گوشی، بازه ی زمانی خاصی را برای ارائه نسخه بروزرسانی تعیین نکرد و می توان امیدوار بود که بالاخره نسخه بروزرسانی گوشی ردمی 8A عرضه خواهد شد.

زمانی که گوشی ردمی شیائومی 8A از سیستم عامل اندروید 10 بهره مند شود، به احتمال زیاد از حالت Dark Theme در نمایش بهره مند خواهیم شد. اندروید 10 مدیریت ساده نوتیفیکیشن های گوشی را به ما خواهد داد و از این پس به راحتی می توانید از خیلی از قابلیت های گوشی بهره مند شوید. به هنگام برورسانی گوشی ها به نسخه اندروید 10، جذاب ترین اتفاق در بخش gesture navigation system رخ می دهد. از این پس کاربران گوشی ردمی 8A می توانند با بالا کشیدن صفحه وارد صفحه ی مورد نظر خود شوند و از برنامه های گوشی لذت ببرند. حتی این امکان وجود خواهد داشت که با کشیدن صفحه از بالا به پایین به صفحه ی اصلی گوشی منتقل شوید، با کشیدن صفحه از پایین به طرفین گوشی، پک برنامه ها به شما نمایش داده خواهد شد، با کشیدن مورب از پایین به گوشه های بالا به برنامه گوگل دسترسی خواهید داشت، این اتفاق ها دقیقا مانند همان چیزی است  که در گوشی های آیفون اپل رخ می دهد.

گوشی ردمی 8A شیائومی در دو نسخه ی متفاوت برای رم با اندازه های 2 گیگابایت و 3 گیگابایت وارد بازار شد و به احتمال زیاد این برزورسانی برای هر دو نسخه خواهد بود. البته تاکنون خبری در مورد زمان انتشار نسخه بروزرسانی اعلام نشده است.