گوشی آیفون 14 pro
گوشی آیفون 14 pro بسیار بهتر از آیفون 14 معمولی خواهد بود

گوشی آیفون 14 pro مشخصات بهتری نسبت به گوشی های آیفون 14 معمولی دارد

طی چند ماه گذشته در رابطه با گوشی های آینده ی اپل یعنی سری آیفون 14 اخبار زیادی به گوش می رسید. این روزها یکی از مهم ترین خبرها متعلق به گوشی های پرچمدار اپل است که قرار است در آینده ای نزدیک رونمایی شوند. گوشی آیفون 14 اپل در حال حاضر ناشناخته است اما مشخصات کلیدی بسیاری با انتشار اخبار جدید به گوش می رسد. برخی از جزئیات کلیدی نیز در فضای مجازی منتشر شده است. اکنون نیز گزارشی جدید از تحلیلگر معروفی با نام Ming-Chi Kuo بدست آمده است. این تحلیلگر ادعا میکند که برخلاف گوشی های هوشمند اپل که تا به امروز معرفی شده اند؛ مدل های آینده اپل مثل گوشی آیفون 14 pro و آیفون 14 معمولی با مشخصات متفاوتی راهی بازار خواهند شد.

چیپست آیفون 14 پرو، آیفون 14 معمولی و آیفون 14 مکس

مینگ چی کو ادعا میکند که تراشه ی بکار رفته در ساخت گوشی های آینده اپل یعنی گوشی آیفون 14 pro، چیپست جدیدی با نام اپل A16 Bionic خواهد بود. در حالی که مدل های معمولی آیفون، یعنی آیفون 14 و 14 مکس از پردازنده ی Apple A15 Bionic استفاده خواهند کرد.

گوشی آیفون 14 pro

سری iphone 14 با رم 6

علاوه بر آن، سری آیفون 14 با 6 گیگابایت رم راهی بازار می شوند. این در حالی است که گوشی های آیفون نسل های قبلی اپل با رم 4 عرضه شده بوند. گویا از بابت رم شاهد پیشرفت های چشمگیری در سری آیفون 14 خواهیم بود. در عین حال نیز گوشی آیفون 14 pro رمی از نوع LPDDR5 خواهد داشت. اما رم بکار رفته در مدل های معمولی آیفون 14 از نوع LPDDR4X می باشد.

تفاوت در ناچ آیفون 14 معمولی با گوشی آیفون 14 pro

پیش از این نیز گزارشات زیادی به گوش می رسید که گوشی آیفون 14 pro با یک ناچ دوتایی به شکل کپسولی و حفره ای راهی بازار می شود. اما گوشی آیفون 14 معمولی با همان بریدگی قبلی راهی بازار خواهند شد.

سخن آخر

تاکنون مدل های پرو و غیر پرو از آیفون ها، تفاوت های مذکور را با یکدیگر نداشته اند. اما امسال به نظر می رسد که اپل در حال آزمایش هسته های داخلی متفاوتی برای گوشی آیفون 14 پرو و معمولی خود است. برای اطمینان از صحت این موضوع می بایست منتظر رویداد رسمی معرفی گوشی آیفون 14 باشیم که احتمالا در اواخر امسال برگزار می شود.