گلکسی S10 و نوت 10 با بروزرسانی جدید ویژگی های دوربین گلکسی S20 را دریافت کرده اند

شرکت سامسونگ امروز بروزرسانی جدید نرم افزاری را برای گوشی های گلکسی S10 و نوت 10 منتشر کرده است. این بروزرسانی باعث می شود که گوشی های گلکسی S10 و نوت 10 از برخی از ویژگی های گلکسی S20 بهره ببرند. میزان حجم این بروزرسانی 1.5 گیگابایت است. این بروزرسانی با افزایش نسخه ی رابط کاربری تغییراتی خیلی خوبی در بحث دوربین را به کاربران ارائه می دهد.

تغییرات دوربین

این بروزرسانی ویژگی های جدیدی را به دوربین اضافه می کند. این ویژگی ها عبارتند از: Single Take ،Night Hyperlapse ،Filter Custom ،AR Emoji و Pro Video می شود. سیستم عامل جدید همچنین ضبط ویدیو با کیفیت 4K را با استفاده از دوربین جلویی امکان پذیر می کند. علاوه بر ای ، بروزرسانی سطح امنیتی اندروید را در آوریل 2020 منتشر می شود. در این بروزرسانی نیز با تغییر نسخه ی رابط کاربری همراه هستیم. نسخه ی رابط کاربری از One UI به One UI 2.1 تغییر پیدا خواهد کرد. همچنین ویژگی های Clean View و Quick Crop را به برنامه گالری اضافه می کند و برنامه های اشتراک گذاری سریع (Quick Share)و اشتراک گذاری موسیقی (Music Share) نیز اضافه خواهند شد.

اشتراک گذاری سریع برنامه ای است که امکان اشتراک گذاری پرونده ها با مخاطبین اطراف خود را آسان تر می کن ، در حالی که اشتراک گذاری موسیقی به شما امکان می دهد اتصال بلوتوث خود را گسترش دهید.

گلکسی S10

گلکسی S10

گلکسی S10 یکی از محبوب ترین گوشی های شرکت سامسونگ است که در مارس 2019 به بازار عرضه شد. نسخه ی ورودی این دستگاه بر روی اندروید 9.0 پای مبتنی بر رابط کاربری One UI اجرا می شود. این دستگاه همچنین با دو پرازنده ی متفاوت اگزینوس 9820 و اسنپدراگون 855 به بازار وارد شد. در پنل پشتی اسن دستگاه یک مجموعه ی سه گانه از دوربین ها وجود دارد. دوربین اصلی در این دستگاه 12 مگاپیکسل است. در کنار آن دو لنز واید و تله فوتو وجود دارد. دوربین تله فوتو 12 مگاپیکسلی است. دوربین واید نیز 16 مگاپیکسلی است. دوربین سلفی در پنل جلویی در سمت راست گوشی قرار دارد. اندازه ی آن 10 مگاپیکسلی است.

گلکسی نوت 10

گلکسی نوت 10

شرکت سامکسونگ گوشی گلکسی نوت 10 را در ماه اوت 2019 وارد بازار کرد. اسن دستگاه همچون گلکسی S10 بر روی اندروید 9.0 پای مبتنی بر رابط کاربری One UI اجرا می شود. همچنین این دستگاه بر روی دو پردازنده ی اگزینوس 9825 و اسنپدراگون 855 اجرا می شود. مجموعه ی دوربین ها در پنل پشتی سه گانه است. دوربین اصلی 12 مگاپیکسلی است. در کنار آن دو لنز قوی تله فوتو 12 مگاپیکسلی و واید 16 مگاپیکسلی وجود دارد. دوربین سلفی در پنل جلویی در میانه ی صفحه نمایش وجود دارد. اندازه ی آن 10 مگاپیکسل است.

اگر به ویژگی های گلکسی نوت 10 و گلکسی S10 دقت کرده باشید، می بینید که این دو دستگاه از نظر دوربین دارای امکانات مشابهی هستند. شرکت سامسونگ اعلام کرده است که ویژگی های دوربین گلکسی S20 برای سری گلکسی S10 و نوت 10 قرار داده می شود. اما گلکسی نوت 10 لایت حالت شب Hyperlapse را دریافت نمی کند و مشخص نیست که آیا گلکسی S10 لایت نیز این گونه خواهد بود یا نه.