گلکسی A41 با پردازنده ی هشت هسته ای هلیو P65 در گیک بنچ مشاهده شد

در ماه نوامبر سال 2019، شایعات زیادی در مورد گوشی گلکسی A41 منتشر شد که دامنه ی آن تا به الان نیز ادامه داشته است. دستگاه سامسونگ گلکسی A41 به تازگی در وب سایت پایگاه داده گیک بنچ رونمایی شده است که جزئیاتی از برخی مشخصات اصلی آن را در اختیار ما قرار می دهد. گلکسی A41 یکی از گوشی های میان رده شرکت ساموسنگ است که در سال 2020 رونمایی خواهد شد. گلکسی A41 در تست تک هسته ای گیک بنچ امتیار 1648 و در تست چند هسته ای امتیاز 5043 را به دست آورد.

مطابق با داده های بنچمارک، گوشی گلکسی A41 با شماره مدل SM-A415F ثبت شده است. گلکسی A41 بر روی اندروید 10 اجرا می شود و از رم 4 گیگابایتی پشتیبانی می کند. لیست گیک بنچ همچنین جزئیاتی از پردازنده مورد استفاده دستگاه را ارائه می دهد. این گوشی از پردازنده ی هشت هسته ای هلیو P65 پشتیبانی می کند. احتمال داده می شود که نسخه های متفاوتی از حافظه ارائه شود اما هنوز در مورد آن مطمئن نیستیم. گیک بنچ مشخصات بیشتری از گوشی گلکسی A41 را فاش نمی کند اما تا به حال شایعات زیادی در مورد آن وجود دارد که همه ی آن ها را در این مقاله جمع کرده ایم.

در برخی از شایعات آمده است که حافظه ی پایه برای گلکسی A41 سامسونگ 64 گیگابایت است. گلکسی A41 احتمالا دارای یک مجموعه دوربین سه گانه است، احتمال داده می شود که دوربین اصلی در مجموعه ی پشتی دوربین ها 48 مگاپیکسلی است و در کنار آن یک لنز واید 25 مگاپیکسلی و یک لنز ماکرو 2 مگاپیکسلی وجود داشته باشد. هر سه دوربین در یک مجموعه ی مستطیلی شکل قرار گرفته اند که در خارج از مجموعه نیز یک فلاش LED وجود دارد. تا به حال تمامی شایعات از تصاویر رندری آن ها به دست آمده است و هیچ کدام از اطلاعات 100 درصدی نیستند. همچنین دوربین سلفی 25 مگاپیکسلی است.

احتمالا در گلکسی A41 سنسورهای شتاب سنج، اسکنر، سنسور ژیرو، اسکنر اثر انگشت، سنسور ژئومغناطیسی، سنسور سالن، سنسور مجاورت و حسگر نوری RGB وجود داشته باشد. همچنین این دستگاه از جک هدفون 3.5 میلی متری نیز برخوردار است.

باتری 3500 میلی آمپرساعتی بر روی گوشی قرار داده شده است که از شارژ سریع 15 واتی پشتیبانی می کند. احتمال می دهیم که گوشی گلکسی A41 جانشین A40 شود. تاکنون با افزایش اندازه ی باتری در گلکسی A41 مواجه بوده ایم. گلکسی A40 از یک باتری 3100 میلی آمپرساعتی پشتیبانی می کرد. علاوه بر باتری، یک لنز نیز به مجموعه ی دوربین ها اضافه شده است که امتیاز خوبی برای گوشی های میان رده سامسونگ محسوب می شود.

اطلاعات بسیار کمی در مورد ظاهر گلکسی A41 وجود دارد فقط مطمئنا تفاوت چندانی در ظاهر با گلکسی A40 نخواهد داشت. تا به حال تنها دو گوشی از سری A سامسونگ رونمایی شده اند که عبارتند از: A51 و A71. مطمئنا در سال 2020 تعداد بیشتری از گوشی های سری A سامسونگ رونمایی خواهد شد.