کمبود گوشی سامسونگ
کمبود گوشی سامسونگ در آمریکا و رکورد فروش آیفون13

کمبود گوشی سامسونگ در ایالات متحده به فروش سری 5G آیفون 13 کمک کرد

به گزارش Wave7 گویا این بار با کمبود گوشی سامسونگ شاهد افزایش فروش گوشی های آیفون 13 در آمریکا هستیم. علت رکورد فروش آیفون سری 13 کاهش عرضه ی گوشی های سامسونگ در ایالات متحده می باشد.

اپراتور فروش گوشی های سامسونگ، بیان نموده است که به علت کمبود در تراشه ها گوشی های گلکسی اس 21 بسیار کمیاب شده اند. این مسئله سامسونگ را مجبور کرد تا گوشی های دیگری از سامسونگ را روانه ی بازار کند.

علت اصلی افزایش تقاضای سری آیفون 13 چیست؟

65 درصد فروشگاههای اپل بیان کرده اند که کاهش عرضه ی گوشی های سامسونگ، تنها روی فروش گوشی های آیفون سری 13 تاثیر زیادی داشته است نه گوشی های آیفون سری 12!

28 درصد از نمایندگان فروش اپل نیز در این باره گفتند که میزان تقاضا نسبت به سال قبل یکسان است. همچنین 14 درصد از فروشگاه ها گفته اند که میزان تقاضا کم تر شده است. این اعداد تقریباً با آمار فروش به دست آمده در ماه سپتامبر مطابقت دارد. همچنین موجودی انبار نمایندگی های فروش، به دنبال شارژ مدل آیفون 13 معمولی افزایش یافته است.

در ادامه منابع نشان می دهند که تاریخ عرضه ی گوشی های iphone 13 pro و iphone 13 pro max به ماه دسامبر منتقل شده است.

پر فروش های گوشی سامسونگ در ماه اکتبر

اما جالب است بدانید با وجود کمبود تراشه و به دنبال آن کمبود گوشی، سامسونگ اس 21 اولترا رتبه بیشترین میزان تقاضا را از آن خود کرده بود. در ادامه نیز نمایندگی های فروش سامسونگ گفته اند که گوشی samsung galaxy s21 ultra در بین سه گوشی پر تقاضا در ماه اکتبر قرار گرفته است. همچنین در ادامه بررسی کرده اند و دیده اند که گوشی ساسونگ گلکسی زد فلیپ نیز در بین 3 گوشی پر تقاضا ماه قرار گرفته است. آمار فروش گلکسی زد فلیپ نشان می دهد که از بین 40 گوشی فروخته شده در هفته اخیر، 17 مورد گوشی galaxy z flip بوده است. جالب است بدانید که با وجود فروش بالای آیفون 13، همچنان گوشی های گلکسی اس 21 طرفداران خود را دارد.