از باتریت محافظت کن
چگونه از باتری موبایل خود محافظت کنیم؟

باتری که از اجزای مهم تلفن همراه شماست که معمولاً امکان خراب شدن یا از کار افتادن آن نسبت به دیگر قطعات بالاتر است. باتری قطعه گرانی محسوب شده و می تواند به عمل کرده تلفن همراه شما تاثیر گذار باشد. شما می توانید با رعایت نکاتی ساده عمر این قطعه دستگاه خود را افزایش دهید. با دیجی بروز همراه باشید

چگونه ظرفیت باتری موبایل کم میشود

باتری موبایل های مختلف ظرفیت های متفاوتی دارند و از عمر متفاوتی نیز برخوردار هستند می توان گفت حدوداً ظرفیت باتری موبایل های مختلف برابر پنج هزار بار سایکل کامل شارژ است. هر سایکل شارژ به معنی شارژ شدن دستگاه از صفر تا صد در صد است. البته در محاسبه عمر باتری امر مهم صد در صد شدن شارژ است برای مثال اگر گوشی شما ۸۰ درصد شارژ داشته باشد و هنگامی که آن را به شارژر وصل میکنید و ۱۰۰ درصد آن پر می شود یک سایکل از عمر باتری دستگاه شما کم می شود.

گرما و سرمای شدید

گرما و سرما با شدت زیاد می‌تواند به باتری آسیب بزند. تا جایی که می‌توانید در اقلیم های سردسیر موبایل خود را در جیب های داخلی کت یا کاپشن خود قرار دهید تا گرمای بدن باعث حفظ دمای باتری شود. همچنین در مناطقی که مسیر سعی کنید از در معرض نور مستقیم آفتاب قرار دادن موبایل خود جداً خودداری فرمایید.

فست شارژ ها

اگر تلفن همراه شما از شارژ سریع پشتیبانی می کند می‌توانید از شارژری که خود شرکت در جعبه تلفن همراه شما قرار داده است استفاده کنید. یا می توانید از پاوربانک های اورجینال برای شارژ دستگاه خود استفاده کنید. در غیر این صورت از شارژر هایی که از توان باتری شما قدرت بیشتری دارند حدالامکان استفاده نکنید.

شارژ دستگاه به صفر درصد نرسد

در اوایل متن پی بردیم که می بایست در درصد های پائینتر اقدام به شارژ کردن دستگاه کنیم ولی این موضوع نباید منجر به شارژ شدن دستگاه بعد از خالی شدن باتری شود زیرا این موضوع می‌تواند به باتری شما آسیب بزند.

طرفند های نگهداری شارژ

هرچقدر موبایل شما دیرتر شارژ باتری خود را از دست دهد نیاز به شارژ مجدد کمتر پیدا می کنید. این موضوع باعث می شود که سایکل باتری موبایل شما دیرتر پر شود. برای اینکه بتوانید مصرف شارژ باتری خود را مدیریت کنید از مراحل بعدی پیروی کنید.
سعی کنید نور صفحه را کم کنید. این موضوع باعث می شود که باتری کمتری مصرف شده و همچنین نور مضر کمتری به چشم های شما برسد.
اپلیکیشن های مضر را ببندید. برخی از اپلیکیشن ها در پس زمینه فعالیت می کنند و می توانند از انرژی دستگاه شما بکاهند. می توانید این اپلیکیشن ها را غیرفعال یا حذف کنید.
قفل خودکار صفحه نمایش
ممکن است برایتان پیش آمده باشد که پس از استفاده از تلفن همراه فراموش کنید که دستگاه را قفل کنید. روشن ماندن صفحه می تواند باعث مصرف انرژی بیشتر شود. شما می توانید با فعال کردن قفل خودکار صفحه نمایش از این گونه اتفاقات جلوگیری کنید.
دارک مود
اکثر تلفن همراه های امروزی چه اندروید و IOS که سیستم عامل های جدید استفاده می کنند، از قابلیت حالت تاریک یا دارک مود بهره مند هستند. این قابلیت می تواند به کم شدن مصرف باطری شما کمک کند.