پیش نمایش پیام صوتی
پیش نمایش پیام صوتی قبل از ارسال در واتساپ فعال شد

اخیرا واتساپ به کاربران امکان پیش نمایش پیام صوتی قبل از ارسال را می دهد

همانطور که می دانید پیام های صوتی واتس اپ به علل مختلفی از محبوبیت هایی در میان کاربران برخوردارند. اخیرا قابلیت پیش نمایش پیام های صوتی در واتساپ بسیار مورد توجه واقع شده است. عواملی که باعث افزایش محبوبیت پیام رسان مذکور می شود در پایین برایتان به صورت خلاصه آورده شده است.

یکی از علل محبوبیت ویس های واتساپ، امکان تغییر سرعت پخش می باشد. جالب است بدانید در این شبکه ی اجتماعی شما می توانید دریابید که چه افرادی در گروه ها به پیام های صوتی گوش فرا داده اند. در کنار آن می توان دریافت که پیام صوتی شما را چه افرادی دریافت کرده اند. همچنین در ارسال پیام صوتی واتساپ بر خلاف اینستاگرام محدودیت زمانی ندارید.

چگونه قبل از ارسال ویس در واتساپ آن را گوش کنیم؟

برای گوش دادن به پیام صوتی قبل از ارسال بایستی نماد میکروفون را همانند قبل لمس کرده و نگه دارید.  سپس نماد را به سمت بالا کمی هدایت نمایید تا در حین ضبط نیازی به نگه داشتن این دکمه نباشد.

پیش نمایش پیام صوتیدر ادامه پس از اتمام مراحل ضبط صدای خود، می توانید با انتخاب دکمه ی توقف ضبط، به ضبط ویس خود پایان دهید. سپس با فشردن دکمه ی پخش می توانید ویس خود را قبل از ارسال پخش نمایید. در صورتی که پیام صوتی واتساپی شما مورد قبولتان نباشد؛ می توانید با حذف آن مجددا برای ضبط ویس دیگری اقدام نمایید.

جالب است بدانید که در پیام رسان مذکور می توانید برخلاف دو پیام رسال دیگر شرکت متا، یعنی فیسبوک و اینستاگرام این قابلیت ها را ببینید. متاسفانه اینستاگرام و فیسبوک از چنین قابلیتی برخوردار نیستند. البته ممکن است در آینده ای نزدیک این قابلیت ها برای دو پیام رسان محبوب ایجاد شود. هر دو پیام رسان محبوب یعنی اینستاگرام و فیسبوک به کاربرانش امکان قفل میکروفون برای ضبط صدا بدون نیاز به نگه داشتن را می دهد.

زمان فعال سازی قابلیت پیش نمایش پیام صوتی در واتساپ

پیش نمایش پیام صوتی

همانطو که میدانید دریافت چنین قابلیت هایی برای همگان کمی زمان بر است. لذا ممکن است برخی کاربران آن را دریافت کرده باشند و برخی موفق به دریافت آن نشده باشند. درصورتی که جزو آن دسته از کاربرانی هستید که هنوز قابلیت پیش نمایش ویس را دریافت ننموده اید؛ بایستی کمی منتظر باشید تا برایتان از طریق آپدیتی فعال شود.