پیش بینی آیفون 13 اپل
پیش بینی های مربوط به آیفون 13 اپل

این روز ها در فضای مجازی شاهد اخبار و بعضا شایعات گوناگونی هستیم که در زمینه ی محصولات جدید شرکت اپل از جمله جدیدترین گوشی موبایل بیان می شوند. اپل سال گذشته با معرفی 4 مدل گوشی آیفون با نام های آیفون 12 مینی، آیفون 12، آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس توانست نظرات زیادی را به خود جلب کند و امسال قصد دارد 3 مدل آیفون جدید که احتمالا آیفون 13 نام خواهد داشت را روانه بازار کند. آیفون 13 که احتمالا سال آینده روانه ی بازار می شود تا همین جا توانسته است توجه زیادی را به خود جلب نماید. امروز به بررسی کوتاهی از چند مورد مشهور تر از این پیش بینی ها خواهیم پرداخت.

استفاده از تجهیزات اختصاصی ساخت شرکت اپل

این مورد هر چند که صرفا برای محصول جدید اپل یا همان آیفون 13 در نظر گرفته نشده است اما پیش بینی ها حاکی از آن است که شرکت اپل در حال توسعه ی خط های تولیدی تجهیزات اختصاصی خود است که همین موضوع نوید بخش استفاده از پردازنده های اختصاصی این شرکت در محصولات جدید است.

در نسل قبل تر از آیفون 13 نیز شاهد این رخداد به صورت جزیی تر بوده ایم. برای نمونه آیفون های سری 12 اپل و چند محصول دیگر مانند تبلت های جدید این شرکت که در سال میلادی پیش معرفی شدند از پردازنده ی های قدرتمندی بهره می بردند که مستقیما ساخت کمپانی اپل بودند.

همچنین در زمینه ی ساخت مودم های ارتباطی از نظیر مودم ارتباطی با تکنولوژی 5G نیز شرکت اپل در حال برداشتن گام های مهم و بزرگی است. هر چند با توجه فرایند بسیار پیچیده و گران قیمت تولید این نوع از مودم های ارتباطی انتظار نمی رود شرکت اپل قادر به استفاده از مودم ساخته شده توسط این شرکت در آیفون نسل 13 باشد اما به احتمال زیاد در سری 14 از گوشی ها و تبلت های اپل شاهد یک نمونه ی بسیار با کیفیت از آن هستیم.

پیش بینی آیفون 13 اپل

استفاده از فناوری LTPO سامسونگ در صفحه نمایشگر

وقتی صحبت از کیفیت صفحه های نمایشگر به کار رفته در گوشی های موبایل می شود اکثر افراد از سامسونگ به عنوان بهترین شرکت سازنده و فعال در این زمینه یاد می کنند. البته لازم به ذکر است سامسونگ امسال نیز با استفاده از فناوری جدید و بسیار کارآمد توانست نمایشگر های بسیار با کیفیت با نرخ بروز رسانی تصویرر120 هرتز را به بازار عرضه کند که بسیار نیز مورد توجه مصرف کنندگان و نیز متخصصان این حوزه قرار گرفت.

احتمالا کمپانی اپل نیز قصد دارد تا با همکاری سامسونگ تغییر بسیار مطلوبی را در بخش صفحه ی نمایشگر سری جدید گوشی های موبایل خود یعنی آیفون 13 ایجاد کند. بیشترین حدس هایی که در این زمینه زده شده است تامین صفحه های نمایشگر LTPO OLED توسط شرکت سامسونگ برای محصولات جدید اپل است.

با توجه به مورد بالا احتمالا در نسخه ی جدید تر از محصولات اپل جدایی از افزایش چشمگیر کیفیت و کارایی، شاهد افزایش نسبی قیمت تمام شده ی محصول نیز خواهیم بود زیرا استفاده از این تکنولوژی بسیار پیشرفته آن هم توسط یک شرکت تامین کننده ی دیگر در افزایش هزینه ها نقش خواهد داشت.

طراحی ثابت و با تغییر نه چندان زیاد در آیفون 13

در توصیف این مطلب شاید بهتر باشد این گونه بگوییم که اپل به یک استاندارد نسبی برای طراحی گوشی های تلفن همراه خود رسیده است. استانداردی که همانند یک امضا یا اثر انگشت برای برند اپل عمل می کند و اتفاقا به مذاق مصرف کنندگان نیز بسیار خوش آمده است.

پیش بینی های مربوطه در بخش طراحی محصولات جدید اپل حاکی از آن است که این شرکت به احتمال زیاد همان خط طراحی در نظر گرفته شده برای آیفون 12 را و نهایتا با تغییرات بسیار جزیی ادامه می دهد. هر چند عده ای نیز اعتقاد دارند اپل در همان چارچوب قبلی در نظر گرفته شده اما تغییرات نسبتا اساسی ظاهر می شود تا بدین وسیله میزان فروش محصولات سری جدید را افزایش دهد. با این همه و با توجه به نظرات تمام متخصصان، چارچوب طراحی آیفون 13 چیزی شبیه به نسخه ی قدیمی تر آن یعنی آیفون 12 می باشد.

پیش بینی نمایشگر آیفون 13

جمع بندی و نتیجه گیری کلی

با پیشرفت تکنولوژی محصولات جدید تر کمپانی بزرگ دنیا همانند اپل و سامسونگ هر روز پیچیده تر و البته کارآمد تر از نسل های قبلی خود می شوند. هر چند این روند باعث افزایش قیمت محصولات و نیز مصرف گرایی شده است. همه ی اینها معضلات بزرگتری همچون آلوده شدن محیط زیست و کمبود مواد اولیه را پدید آورده است. در نهایت اما تمام مواردی که در حوزه پیش بینی های مربوط به آیفون 13 اپل هستند حاکی از افزایش کارایی و بازدهی محصولات جدید این کمپانی است. بزرگترین تغییرات در محصول جدید اپل احتمالا در زمینه ی صفحه ی نمایشگر و پردازنده اتفاق خواهند افتاد.