طراحی احتمالی آیفون های 14
پیش بینی و گمانه زنی ها در مورد آیفون های سری 14

پیش بینی و گمانه زنی ها در مورد آیفون های سری 14

شایان ذکر است که حدود 2 هفته از رونمایی آیفون های سری 13 گذشته است. با این حال، بیشتر کاربران علاقه دارند تا بدانند که کمپانی اپل، موفقیت خود را در آیفون های سری 14 چگونه به رخ خواهد کشید؟! دیجی بروز قصد دارد در ادامه نگاهی به پیش بینی ها در مورد آیفون 14 داشته باشد. اگر شما هم از طرفداران برند محبوب اپل هستید، با ما همراه باشید.

انتظار میرود در سال 2022 میلادی، اپل با طراحی جدید آیفون های سری 14 کاربران را شگفت زده کند! گفته میشود در عین جدید بودن طراحی آیفون های سری 14، اپل، از طراحی ظاهری گوشی های قدیمی خود الهام خواهد گرفت.

نام گذاری آیفون های سری 14

همان طور که میدانید، اپل چند سالی است که به برنامه نام گذاری خود پای بند میباشد. به همین سبب به نظر نمیرسد که اپل، هیچ برنامه ای برای بازگشت به نسخه “S” در گوشی های جدید آیفون داشته باشد. در این راستا انتظار ما بر این است که گوشی جدید اپل، آیفون 14 نام گذاری شود نه آیفون 13S!

طراحی ظاهری آیفون های سری 14

در زمینه طراحی ظاهری گوشی های نسل آینده اپل، بر گزارش هایی از جان پروسر استناد میکنیم. جان پروسر بر اساس رندرهای فاش شده و بر اساس اطلاعاتی که مشاهده کرده است، بیان کرد:

آیفون های سری 14 با ناچ معروف اپل خداحافظی خواهند کرد! در واقع آیفون های سری 13 آخرین گوشی هایی بودند که به همراه ناچ عرضه شدند. ظاهرا اپل با کوچکتر طراحی کردن ناچ این گوشی ها، راه را برای تغییرات بزرگتر هموار تر کرده است. پروسر اضافه کرد: به دلیل افزایش طول عمر باتری، با گوشی ضخیم تری رو به رو خواهیم بود. پروسر مدعی است که از رندرهای فاش شده، فقط طراحی ظاهری را دیده است و اطلاعات به خصوصی از داخل این گوشی ها، در دسترس ندارد.

پروسر ادعا میکند که آیفون های سری 14، با برجستگی زیاد ماژول دوربین، همراه نخواهند بود. همچنین وی در ادامه بیان کرد که اپل قصد دارد این گوشی را به پنل پشتی از جنس تیتانیوم مجهز کند. این متریال ساختاری محکم تر داشته و کمتر مستعد جذب اثرانگشت و لک پذیری است. پروسر ادعا میکند که حذف ناچ و جایگزین کردن یک دوربین سلفی به جای آن، حداقل در مدل های پرو و پرومکس اجرایی خواهد شد.

طراحی احتمالی آیفون 14

مدل های آیفون های سری 14

انتظار میرود که آیفون 13 مینی آخرین گوشی مینی برند اپل باشد. لذا اگر به گوشی های اپل با ابعاد کوچک علاقه دارید، پیشنهاد میشود که آخرین شانس تان، یعنی آیفون 13 مینی را از دست ندهید!

یک منبع خبری به Nikkei Asia گزارش کرده است که تصمیم اپل برای حذف مدل مینی تقریبا قطعی است. همچنین ادعا شده است که اپل در عوض قصد دارد از آیفون “Max” دوم رونمایی کند. این گوشی 6.7 اینچی میتواند یک آیفون بزرگ مقرون به صرفه با همان شکل آیفون 12 پرو مکس باشد. اما در عین حال از ویژگی ها و قابلیت های کمتری بهره ببرد.

می چینگ کو، تحلیل گر معروف برند اپل، گزارش مشابهی را ارائه داده است. وی بیان کرد : ما پیش بینی میکنیم که اپل در سال آینده 4 مدل گوشی آیفون عرضه خواهد کرد. یعنی مدل های 6.1 اینچی و 6.7 اینچی رده بالا و مدل های 6.1 اینجی و 6.7 اینچی رده پایین.

پردازنده مرکزی

همان طور که شاهد آن هستیم، اپل سالانه تراشه های A ‘+1’ جدید خود را به گوشی های آیفون اضافه میکند. مطابق همین امر امسال در آیفون های سری 13، از تراشه A15 Bionic بهره برد. اگر اپل با همین روال پیش برود، سال آینده انتظار تراشه A16 با بهبود عملکرد بیشتر را داریم.

صفحه نمایش

اپل آیفون 13 پرو و 13 پرو مکس را به قابلیت پروموشن و نرخ بروز رسانی 120 هرتزی مجهز کرده است. فرض منطقی ما در حال حاضر مبنی بر این است که اپل در سال آینده، این ویژگی را به کل مجموعه آیفون های سری 14 اضافه کند. با این حال راس یانگ از DSCC ادعا میکند که اینطور نیست. زیرا یک صفحه نمایش با نرخ تازه سازی 60 هرتزی در آیفون های سری 14 باقی خواهد ماند. اما اگر این اتفاق هم بیوفتند، اپل حتما در زمینه صفحه نمایش، ارتقاهایی ارائه خواهد داد.

طراحی احتمالی آیفون 14

حافظه ذخیره سازی

طبق گزارشات اخیر، اپل آیفون های جدید را به حافظه ذخیره سازی 2 ترابایتی مجهز خواهد کرد. البته احتمالا این میزان حافظه برای نسخه های پرو و پرو مکس عرضه شوند. و در دو مدل دیگر شاهد ارتقای حافظه از 512 گیگابایت به 1 ترابایت باشیم.

باتری

به گفته راس یانگ از DSCC ، آیفون های سری 14به باتری های حجیم تری مجهز خواهد شد. طبیعتا افزایش طول عمر باتری، سبب ارتقای قدرت گوشی ها میشود. اما راس یانگ در مورد جزئیات باتری ها و ظرفیت دقیق آن ها هیچ اطلاعاتی منتشر نکرده است.

قابلیت اتصال و شبکه ارتباطی

گفته میشود آیفون 14 مانند نسل قبلی خود از شبکه ارتباطی 5G برخوردار خواهد بود. گزارشات مربوط به ارتباطات ماهواره ای در مواقع ضروری، با آیفون 13 تحقق نیافته است. بنابراین این نیز میتواند یکی دیگر از ویژگی ها باشد که احتمالا اپل در گوشی های جدید خود به آن توجه خواهد کرد.

طراحی احتمالی آیفون 14

قیمت

با شایعه حافظه ذخیره سازی 2 ترابایتی، ممکن است آیفون سال آینده گران تر از نسخه فعلی باشد. با این حال، اپل با ثابت نگه داشتن قیمت در سال جاری کاربران را شگفت زده کرده است. جالب است که این کمپانی، حتی در برخی نقاط قیمت آیفون 13 را در مقایسه با آیفون 12 کاهش داده است!

تاریخ رونمایی و عرضه

اپل تقریبا هر ساله در ماه سپتامبر از سری جدیدی از گوشی های آیفون خود رونمایی میکند. به همین روال، اپل پس از یک بار تاخیر در سال گذشته به چرخه انتشار سپتامبر بازگشته است. اگر همین روال ادامه یابد، تا رونمایی آیفون های جدید اپل، حدود یک سال فاصله داریم.