پشتیبانی ایفون 13 از ارتباط ماهواره ای
احتمالا آیفون 13 از قابلیت ارتباط ماهواره ای پشتیبانی میکند

تا رونمایی محصول جدید برند اپل، چند هفته بیشتر باقی نمانده است. تا کنون شایعات زیادی در مورد iPhone 13 منتشر شده است. اما میتوان گفت تقریبا هیچ یک از آنها به اندازه این خبر جدید، هیجان انگیز نبوده است!

در این راستا مینگ چی کو ، تحلیل گر مشهور برند اپل، در یادداشتی به سرمایه گذاران ادعا میکند که آیفون های سری جدید یعنی آیفون 13، به لطف تراشه سفارشی Qualcomm X60 از قابلیت ارتباط ماهواره ای پشتیبانی میکنند. به عبارت دیگر احتمالا گوشی های سری آیفون 13 قابلیت اتصال مستقیم به ماهواره های موجود در مدار نزدیک زمین (LEO) را دارند. اگر این امر صادق باشد، به موجب آن امکان برقراری تماس، ارسال پیامک و دریافت خدمات اینترنتی در مناطق بدون پوشش دهی شبکه مخابراتی فراهم میشود!

ارتباط ماهواره ای آیفون 13

کو در ادامه بیان میکند که به منظور اتصال به ماهواره های LEO باید اپراتورهای شبکه با ارائه دهندگان ارتباطات ماهواره ای نظیر Globalstar  همکاری کنند. تا آیفون های سری 13 (iPhone 13) بدون داشتن قرارداد یا هر گونه هزینه اضافی، از شبکه ماهواره ای LEO بهره ببرند. همچنین گفته میشود Globalstar دارای باند فرکانسی n53 است که توسط تراشه آینده کوالکام X65 5G پشتیبانی می شود.

اتصال به ماهواره های LEO

ارتباط ماهواره ای اپل چندان دور به نظر نمیرسد

شرکت اسپیس ایکس ( SpaceX ) یکی دیگر از نیروگاه های ماهواره ای LEO است که از این فناوری، برای ارائه اینترنت پهن باند ماهواره ای به مشتریان خود استفاده می کند. کو ادعا میکند که اپل در ارتباطات ماهواره ای خوش بین است. و در این راستا به دنبال فرصت های مناسبی است که بتواند گوشی قدرتمندی را در بازار جهانی عرضه کند. گفته میشود که شرکت اپل، در این باره یک تیم مخصوص دارد. این تیم در راستای ایجاد فرصت هایی تلاش میکند که بیشتر دستگاه های برند اپل در آینده، از قابلیت اتصال ماهواره ای پشتیبانی کنند.

به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در حیطه این خبر، در روزهای آتی با دیجی بروز همراه باشید.