روش جدید تبدیل گوشی آیفون ۱۲ تک سیم کارته به دو سیم کارتی

جفریس ، یکی از نمایندگان خدمات پس از فروش اپل و یوتیوبر فناوری ، موفق به کشف روش تبدیل آیفون تک سیم کارت به یک دستگاه دو سیم کارت با استفاده از ابزارهای DIY شده است.

اکثر کشورهای جهان آیفون هایی با شکاف سیم کارت می فروشند که بر خلاف بسیاری از برند های رقیب، تنها یک سیم کارت را در خود جای می دهند.

آیفون X سری و مدل های بعد از آن، از انجام پشتیبانی از کارت های eSIM است که سیم کارت یکپارچه دیجیتال است.

با این حال ، چین از این نظر متفاوت است. زیرا تنها کشوری است که در آن ، برخی از مدل های آیفون که از دو سیم کارت فیزیکی پشتیبانی می کند ، می فروشد. به طور خاص در سرزمین اصلی چین ، هنگ کنگ و ماکائو ، iPhone XR ، iPhone XS Max ، و همه مدل های iPhone 11 و iPhone 12 (به جز مینی) دارای شکاف دو سیم کارت هستند که می تواند دو سیم کارت نانو را در خود جای دهد.

هیو جفریس متخصص DIY می‌گوید منصفانه نیست که چین با سیم کارت های متعدد از همه چیز لذت ببرد.

او ویدئویی را در کانال خود منتشر کرده که توضیح می دهد چگونه هر کسی می تواند یک آیفون معمولی غیر چینی (که مخصوصاً کارت eSIM دیجیتالی دارد) خریداری کند. سپس آن را طوری تغییر دهد که دو کارت فیزیکی را بپذیرد.

این هک ، eSIM را بی فایده می کند و اساساً آن را با کارت قابل تعویض جایگزین می کند. اما برخی از افراد ممکن است eSIM را ترجیح دهند.

هیو جفریس از iPhone 12 برای پروژه DIY استفاده کرد که قبلاً eSIM یکپارچه بود و یک شکاف فیزیکی داشت. او یک ماژول جایگزین دو سیم کارته برای مدل آیفون 12 چینی تنها با 24 دلار سفارش داد.

ماژول جدید دارای سینی دو سیم کارت ، سیم کارت خوان داخلی و پین خروجی بود.

هنگامی که جفریس آیفون را باز کرد ، قطعات جدید به راحتی در جای خود قرار داد. تقریباً از نظر اندازه و شکل با ماژول اصلی یکسان بودند.

اپل سیم خوان آیفون XR ، آیفون 11 و آیفون 12 را به عنوان یک بخش ماژولار ، جدا از بقیه اجزای داخلی و با برداشتن پشت گوشی به راحتی قابل دسترسی کرده است.

بعد از اینکه جفریس ماژول جدید را در جای خود قرار داد ، این سوال مطرح شد که آیا نرم افزار آیفون قادر به خواندن سیم کارت های جلو و عقب در پیکربندی جدید است یا خیر؟

در کمال تعجب ، تلفن نه تنها در حالت کاملاً عادی کار می کند ، بلکه دستگاه می تواند پیکربندی جدید را به عنوان “سیم کارت فیزیکی” و “دیجیتال” به عنوان “سیم کارت جلو” و “سیم کارت عقب” تشخیص و نمایش دهد.

اگرچه گزینه کارت eSIM به طور کامل ناپدید شده بود ، اما آیفون 12 به وضوح برنامه ریزی شده بود تا یک شکاف بتواند دو سیم کارت را تشخیص دهد. حتی اگر بدون آن ماژول دوسیم کارتی ساخته شده باشد.

هیو جفریس در اصل یک انقلاب منحصر به فرد آیفون ایجاد کرده بود. پیکربندی که به معنای واقعی کلمه در هیچ کجای دنیا یافت نمی شود. او با افزودن شکاف دو سیم کارت به iPhone 12 با پشتیبانی 5G ، موفق به تبدیل نسخه ی آمریکایی و تک سیم کارت اپل، به همتای دو سیم کارتی چینی شد.

 

با این حال ، تا زمانی که این اتفاق نیفتد ، هرکسی که از چند ابزار iFixit استفاده کند می تواند iPhone سازگار خود را ارتقا دهد تا از دو سیم کارت فیزیکی به همان روش پشتیبانی کند.

البته افراد با انجام این کار می پذیرند که با باز کردن آیفون ضمانت آن را باطل کنند. پس قبل از انجام چنین پروژه DIY باید از ابطال ضمانت نامه ی تلفن خود آگاه باشید. با دوسیم کارت کردن اپل های خود، از امکانات آن بهره ببرید.