پشتیبانی نرم افزاری شیائومی برای پرچمداران خود 4 ساله می شود

در طول سال گذشته بیشتر سازندگان دستگاه های اندرویدی با وعده های پشتیبانی نرم افزاری گسترده از تلفن های هوشمند خود رونمایی کرده اند. سامسونگ در این بین بیشترین مدل گوشی موبایل را آپدیت کرده است. پشتیبانی نرم افزاری در بین گوشی های شیائومی همیشه یکی از عوامل محسوس بوده. شرکت هایی نظیر HTC و الجی نیز از موبایل هایی با آپدیت های نرم افزاری طولانی مدت رونمایی کردند. البته این دو شرکت تقریبا دیگر جایگاهی در میان تولید کنندگان برتر موبایل ندارند.

پشتیبانی نرم افزاری در پرچمداران شیائومی

شیائومی تا کنون در این بازی جدید غایب بوده است ، اما اکنون همه چیز تغییر کرده است. این شرکت به تازگی اعلام کرده است که 11T و 11T  پرو در آینده سه نسخه اصلی سیستم عامل اندروید و همچنین چهار سال وصله امنیتی را از راه اندازی دریافت می کنند. این آپدیت های نرم افزاری قرار است که طبق شایعات و تیزرها در طی یک رویداد آنلاین در 15 سپتامبر اتفاق بیفتد.

 

 

احتمال اضافه شدن دستگاه های دیگر به این بروز رسانی ها

دیدن شیائومی با این نوع وعده ها بسیار عالی است. امیدواریم در آینده این حسن نیت به بسیاری از دستگاه های دیگر نیز برسد. گفته می شود ، در مطبوعات این شرکت به طور خاص ذکر شده است که “سایر دستگاه ها در حال حاضر گنجانده نشده اند” ، بنابراین باید ببینیم اوضاع از اینجا به بعد چگونه پیش می رود. این شرکت می گوید که “امکان ارائه سیستم توسعه یافته اندروید و ارتقاء خدمات امنیتی به دستگاه های بیشتر شیائومی” را ارزیابی خواهد کرد. بنابراین ما در اینجا به انتظار این اتفاق منتظر می مانیم.

آینده پشتیبانی های نرم افزاری شیائومی

آلبرت شان ، سرپرست محصول و فناوری در شیائومی بین المللی گفت: “با پیشرفت مستمر در سخت افزار گوشی های هوشمند ، چرخه عمر گوشی های هوشمند به تدریج طولانی می شود. به این معنی است که کاربران موظف نیستند تلفن های هوشمند خود را مکرراً تعویض کنند. به همین دلیل ، مصرف کنندگان اشتیاق زیادی برای دریافت آخرین به روزرسانی های سیستم عامل به همراه جدیدترین ویژگی ها دارند. ” این خبر بسیار برای کاربران اندرویدی خوشحال کننده است. چرا که یکی از نقاط ضعف این سیستم عامل پشتیبانی کمتر آن نسبت به آی او اس بود.

 

تا چه میزان پشتیبانی نرم افزاری شیائومی قابل گسترش است؟

شان افزود: “برای شیائومی و تیمش کار ساده ای نیست که به روز رسانی سیستم و وصله های امنیتی را برای همه مدل های قبلی تلفن های هوشمند خود ارائه دهند. با این حال ، چشم انداز این چالش و برآوردن خواسته های مشتریان ما هیجان انگیز است. از یک سو ، ما بار دیگر وعده تجاری شیائومی به کاربران جهانی خود – ارائه محصولات شگفت انگیز – را اجرا می کنیم. از سوی دیگر ، افزایش تدریجی چرخه عمر تلفن های هوشمند شیائومی یک حرکت پیشرونده است. که اهداف پایداری و مسئولیت پذیری محیط زیست شیائومی را ارتقا می بخشد. ”

 

 

سخن آخر

اضافه کردن آپدیت های نرم افزاری برای مدل های گسترده همانطور که گفته شد اصلا کار ساده ای نیست. شاید به همین دلیل است که بسیاری از شرکت های بزرگ از انجام آن سر باز می زنند. ولی با توسعه و پیشرفت تکنولوژی و استفاده از پلتفرم های مشترک شاید بتوان این مسیر را هموار تر کرد.