گوشی L شکل سامسونگ
پتنت گوشی L شکل سامسونگ با بخشی از نمایشگر تاشو و کشویی

پتنت گوشی L شکل سامسونگ که بخشی از صفحه نمایش به صورت کشویی و تاشو است

پتنت گوشی L شکل سامسونگ یکی از طرح های ثبت اختراع عجیب این کمپانی است. به نقل از دو منبع LetsGoDigital و Concept Creator، رندرهای جدیدترین گوشی هوشمند L شکل کمپانی سامسونگ افشا شده است. پتنت گوشی L شکل سامسونگ در WIPO ثبت شده است. این پتنت نشان می دهد که گوشی جدید سامسونگ، صفحه نمایشی تاشو دارد که بخشی از این صفحه نمایش به بیرون به صورت کشویی باز می شود. این بخش پس از باز شدن به سمت پشت گوشی خم می شود.

گوشی LG Wing مشابه با گوشی L سامسونگ

مشخصات گوشی سامسونگ با صفحه نمایش L باعث می شود تا به یاد گوشی LG Wing با نمایشگر ثانویه متحرک بیفتیم. نمایشگر Wing در گوشی LG برای اجرای برنامه های ثانویه در گوشی مورد استفاده قرار میگرفت. نمایشگر L شکل سامسونگ در بخش راست و یا چپ گوشی باز می شود. این نمایشگر L شکل به صورت عمودی از بخش کناری گوشی موبایل باز می شود.

گوشی L شکل سامسونگ

طراحی گوشی L Samsung

از آنجایی که این نمایشگر ثانویه به سمت پشت تا می شود، در کنار ماژول دوربین قرار میگیرد. همانطور که از پتنت ها میتوان دریافت، ماژول دوربین گوشی L Samsung، دارای سه دوربین به همراه فلاش LED است که چینش عمودی دارند. اما هنوز هیچ اطلاعاتی در رابطه با نوع دوربین ها و لنزها در دست نمی باشد.

سایر جزئیاتی که میتوان از پتنت ها دریافت، باتری دو قسمتی است. مورد دیگری که میتوان از این پتنت ها فهمید، یک نمایشگر تاشوی باریک است. نمایشگر L در گوشی سامسونگ، از جنس UTG که یک شیشه بسیار نازک است ساخته شده است. متریال UTG در ساخت مایشگر گوشی های تاشوی Galaxy Z Fold3 و Z Flip3 سامسونگ نیز استفاده شده بود.

چالش های طراحی گوشی سامسونگ با صفحه نمایش L

یکی از چالش هایی که برای طراحی گوشی های تاشو با این سبک به نظر می رسد، نوع لولایی است که درون صفحه نمایش قرار میگیرد. کمپانی سامسونگ قبلا لولای تاشویی را که به بیرون خم میشود تولید نکرده است. علاوه بر آن، برای قرارگیری این لولا درون گوشی، فضایی زیادی نیاز است. این فضا منجر به ضخامت بالای گوشی می شود که این خود یکی از دلایل نصب باتری دوگانه در گوشی L سامسونگ است.

گوشی سامسونگ با طراحی L

سخن آخر

البته ذکر این نکته ضروری است که شرکت های فناوری گاها پتنت هایی را ثبت میکنند که ممکن است هرگز گوشی هایی با آن طرح تولید نشوند. به همین دلیل تولید گوشی L سامسونگ چندان قطعی به نظر نمی رسد. اما باید منتظر بود و دید که این گوشی ها در آینده طراحی خواهند شد یا خیر!