پتنت گوشی مایکروسافت
پتنت گوشی مایکروسافت با قابلیت دوبار تا شدن لو رفت

طرح های اولیه ی گوشی مایکروسافت با قابلیت دوبار تاشدن بعد از سامسونگ افشا شد

به نظر میرسد که غول های فناوری، ایده ی تولید گوشی های تاشو با قابلیت دوبار تاشدگی را بسیار جدی گرفته اند. اخیرا سامسونگ توانست پتنت گوشی تاشوی خود با قابلیت دوبار تاشدگی خود را ثبت کند. اکنون نیز نوبت مایکروسافت است تا با ثبت پتنت های گوشی با دو لولای خود، به سامسونگ ملحق شود.

پتنت های اولیه گوشی تاشوی مایکروسافت

طبق گزارش Patently Apple، این غول فناوری مستقر در ردموند، حق ثبت اختراع یک دستگاه با سه صفحه نمایش و دوبار قابلیت تاشدگی را دریافت کرده است. طبق گزارش gadegtsnow، این گوشی میتواند با 2 لولای خود سه بخش از نمایشگر را به یکدیگر متصل کند.پتنت گوشی مایکروسافت در حالت تاشدگی، بخش فوقانی این گوشی به عنوان نمایشگر اصلی مورد استفاده قرار میگیرد. علاوه بر آن، زمانی که گوشی تاشوی مایکروسافت را به طول کامل باز کنید، نمایشگری بزرگ مانند تبلت در اختیارتان قرار میگیرد. با این حال برخلاف سامسونگ که در نمایشگر میانی هیچ قطعه داخلی را قرار نداده، پتنت گوشی تاشوی مایکروسافت نیز نحوه ی توزیع قطعات داخلی را توضیح نداده است.

گوشی تاشوی مایکروسافتهمچنین پتنت مایکروسافت در رابطه با نحوه ی آرایش دوربین ها و پورت ها توضیحات چندانی ارائه نمی دهد. البته طرح های ثبت اختراع در گوشی سامسونگ، نشان دهنده ی وجود ماژول دوربین سه گانه در پنل پشتی است. علاوه بر آن، وجود یک عدد پورت USB و یک حسگر اثر انگشت درون نمایشگر نیز طبق پتنت ها تایید شده است.

سخن آخر

طبق گزارش ها، مایکروسافت این پتنت را در ژوئن 2020 را برای ثبت ارسال کرده بود و در 23 دسامبر 2021 امتیازاتی به آن اعطا شد. بایستی تا دریافت اطلاعات تکمیلی از گوشی با قابلیت دوبار تاشدن مایکروسافت منتظر باشیم.