پتنت گوشی تاشوی موتورولا
پتنت گوشی تاشوی موتورولا که به سمت بیرون تا می شود

پتنت گوشی تاشوی موتورولا که به سمت بیرون تا می شود لو رفت

موتورولا پتنت جدیدی برای گوشی تاشوی جدیدش که به بیرون خم می شود، توسط سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO) دریافت کرده است. پتنت بدنه ی تاشوی موتورولا نشان می دهد که لولای به کار رفته به گونه ای است که به بیرون خم می شود. این طرح مفهومی بیانگر آن است که برخلاف تاشوی موتورولا که به داخل خم می شد و گوشی Razr نام داشت، گوشی جدید موتورولا طراحی جدیدی را به خود اختصاص می دهد. پتنت های لو رفته جزئیات بیشتری از طراحی ظاهری گوشی تاشوی موتورلا ارائه می دهند. برای دریافت جزئیات بیشتر از این خبر با ما همراه باشید.

پتنت گوشی تاشوی موتورولا

عملکرد تاشوی موتورولا که به بیرون تا می شود

همانطور که قبلا نیز گفتیم، باتوجه به طرح های ثبت اختراع، این گوشی تاشو به جای خم شدن به داخل که بسیار رایج می باشد یک صفحه نمایش منعطف دارد که به سمت بیرون تا می شود. خم شدن به سمت بیرون به معنی این است که کاربران دو نمایشگر بیرونی و داخلی در گوشی مذکور خواهند داشت. گویا موتورولا برای این سبک خاص از طراحی، رابط کاربری ویژه ای را در نظر میگیرد که به خوبی بتواند با آن سازگاری داشته باشد. مثلا در حالت تاشدگی، ممکن است چیدمان نرم افزارها به گونه ای تغییر یابد که تاشوی موتورولا بتواند در حالت جمع شدگی نیز عملکرد مناسبی برای کاربران ارائه دهد.

تاشویی موتورولا به بیرون خم میشود

در رابطه با چیدمان دروبین‌ها نیز میتوان دریافت که گوشی تاشوی موتورولا به گونه ای دوربین‌ها را در خود جای میدهد که ماژول دوربین در حالت تاشدگی برای ثبت تصاویر معمولی و در حالت باز شدگی تصاویر سلفی بگیرد.

جزئیات بیشتر

به نظر می رسد که گوشی تاشوی موتورولا لولای U شکل دارد. گویا این لولا در حالت تاشدن بین محورها شکافی جزئی ایجاد میکند. نوع لولای U شکل همانند گوشی تاشوی اوپو با نام Find N است که لولای ملایم تری داشت و در طولانی مدت دچار مشکل نمیشد. موتورولا تاکنون برای طراحی مجدد یک گوشی تاشو به سبک Moto Razr بسیار تلاش کرده است. البته نمایشگر تاشوی گوشی Moto Razr به داخل خم شده و رابط کاربری اندروید را اجرا میکند. در رابطه با گوشی جدید تاشویی که گفتیم نیز مشخص نمی باشد که طراحی می شود یا خیر. اما پتنت های افشا شده جالب به نظر می رسند.