وان پلاس 10 اولترا
پتنت های لو رفته از گوشی وان پلاس 10 اولترا با دو نمایشگر!

پتنت های گوشی وان پلاس 10 اولترا خبر از وجود دو نمایشگر در این گوشی می دهند

ظاهراً گوشی وان پلاس 10 اولترا OnePlus 10 Ultra در سال جاری عرضه خواهد شد. امروز با تکیه بر یک گزارش جدید میتوان دریافت که گوشی هوشمند OnePlus 10 Ultra به یک لنز پریسکوپ نیز مجهز خواهد شد. همچنین گفنه می شود که گوشی هوشمند پرچمدار آینده وان پلاس، دارای یک صفحه نمایش ثانویه در ماژول دوربین خواهد بود. گزارشات متعددی حاکی از آنند که گوشی OnePlus 10 Ultra از تراشه MediaTek Dimensity 9000 نیز استفاده می‌کند. گویا گوشی دیگری از وان پلاس با نام OnePlus 10R نیز با همان تراشه راهی بازار خواهد شد. ماه گذشته، گوشی OnePlus 10 Ultra در مرحله آزمایش تایید مهندسی (EVT) قرار گرفت. این به معنی نزدیک شدن به زمان رونمایی گوشی وان پلاس 10 اولترا می باشد.

افشای طراحی وان پلاس 10 اولترا

به نقل از MyDrivers، منبع TechInsider برخی از پتنت هایی که در سپتامبر 2021 ثبت شده است را به اشتراک گذاشت. این پتنت ها از عرضه ی زودهنگام یک گوشی هوشمند با طراحی متفاوت از OnePlus 10 Pro خبر می دهد. اکنون نیز میتوان حدس زد که پتنت های مذکور متعلق به گوشی OnePlus 10 Ultra آینده میباشد. طبق گزارشات دریافتی، همانطور که در بالا نیز گفتیم سومین سنسور در ماژول دوربین های پشتی، یک لنز پریسکوپ خواهد بود که در زیر دو واحد دوربین دیگر قرار می گیرد.

گوشی OnePlus 10 Ultra

در این گزارشات به نمایشگر ثانویه گوشی OnePlus 10 Ultra نیز اشاره شده است. پتنت ها نشان می دهند که این نمایشگر ثانویه در کنار لنز پریسکوپ جای میگیرد. به نظر می رسد که نمایشگر دوم برای نمایش تصاویر سلفی بسیار کوچک باشد (همانند آنچه که در گوشی شیائومی می 11 اولترا دیدیم).  البته با توجه به این که پتنت ها آن چنان دقیق نیستند بنابراین این احتمال نیز وجود دارد که هیچ نمایشگر ثانویه ای وجود نداشته باشد. طبق پتنت ها مابقی مشخصات ظاهری گوشی وان پلاس 10 اولترا همانند گوشی وان پلاس 10 پرو است.

مشخصات نمایشگر گوشی OnePlus 10 Ultra

پتنت های ثبت اختراع نشان می دهند که صفحه نمایش گوشی وان پلاس 10 Ultra کاملا تخت نیست و در لبه ها کمی انحنا دارد. نمایشگر مذکور دارای یک ناچ حفره ای برای دوربین سلفی است. طبق پتنت ها میتوان دریافت که وان پلاس 10 اولترا برای دسترسی بیشتر به صفحه نمایش، حاشیه های باریکی خواهد داشت. در فریم سمت راست گوشی وان پلاس 10 اولترا میتوان دکمه ی پاور و دکمه ی فیزیکی روشن/خاموش کردن ویبره اعلان ها را دید.

وان پلاس 10 اولترا

فریم سمت چپ نیز دربردارنده ی دکمه ی یک فیزیکی برای تنظیم میزان صدای گوشی خواهد بود. فریم پایینی گوشی OnePlus 10 Ultra هم دارای پورت تایپ USB Type-C است. میتوان شاهد دو اسپیکر مشبک نیز در دو طرف پورت USB Type-C ببینیم که برای پخش صدای استریو مورد استفاده قرار میگیرند. متاسفانه شرکت وان پلاس به صورت رسمی در رابطه با مشخصات گوشی 10 اولترای خود هیچ مطلبی را منتشر نکرده است. بنابراین نیازی نیست این اطلاعات را جدی بگیرید.

سخن آخر

همانطور که قبلا نیز گفتیم گزارش دیگری نشان می دهد که زمان عرضه وان پلاس 10 اولترا نیمه ی دوم سال 2022 میلادی پیش بینی شده است. به همین دلیل برای دریافت اطلاعات کامل تر و مطمئن تر درباره ی پرچمدار آینده ی وان پلاس می بایست منتظر بود. منبع افشا کننده ی پتنت های OnePlus 10 Ultra در رابطه با قیمت نیز مطالبی را افشا کرده است. طبق گفته ی این منبع، قیمت وان پلاس 10 اولترا در مقایسه با وان پلاس 10 پرو به طور قابل توجهی بالاتر است. می بایست منتظر دریافت اطلاعات بیشتری باشیم تا ببینیم که علت این تفاوت قیمت وجود چه قابلیت هایی در پرچمدار آینده ی وان پلاس خواهد بود.