صفحه نمایش تاشو و کشویی
گوشی احتمالی و عجیب سامسونگ با صفحه نمایش تاشو و کشویی

پتنت های گوشی سامسونگ با صفحه نمایش کشویی و تاشو لو رفت

پنت های گوشی سامسونگ با صفحه نمایش تاشو و کشویی لو رفته است. این پتنت ها ممکن است رسمی نباشند. همانطور که می دانید پتنت ها در واقع طرح های احتمالی از گوشی ها هستند. البته احتمال این که این گوشی تولید شود نیز وجود دارد.

صفحه نمایش تاشو و کشوییدر ادامه در رابطه با گوشی تاشوی سامسونگ با نمایشگر کشویی صحبت خواهیم کرد. شرکت های بسیاری همانند سامسونگ قصد اختراع و تولید محصولات خاص هستند.

منبع انتشار این پتنت ها کجاست؟

پتنت WO2021251775 در تاریخ 10.06.2021 به WIPO (سازمان جهانی مالکیت فکری) ارسال شد و در تاریخ 16.12.2021 به صورت آنلاین پست شد. این پتنت بسیار جذاب است و نمی توان از آن گذشت.

نام پتنت مذکور چیست؟

این پتنت عنوان «دستگاه الکترونیکی با قابلیت عملیات تاشو و کشویی» دارد. طرح های مذکور دستگاهی را توصیف می‌کنند که ظاهراً برای خم کردن نمایشگر تاشو به هر طریق ممکن، روش هایی دربردارند.

صفحه نمایش تاشو و کشویی در سامسونگ چگونه عمل خواهد کرد؟

اولین روش برای باز کردن صفحه ی نمایش طبق این تصاویر کشیدن بخشی از نمایشگر به سمت بیرون است. با این روش میتوان به راحتی نمایشگر گوشی تاشو را بزرگ تر کرد. البته در صورتی که این نمایشگر را در حالت معکوس به داخل هل دهیم، نمایشگر جمع شده و سایز گوشی کوچکتر می شود.

صفحه نمایش تاشو و کشوییتوضیح گفتاری این سبک از طراحی آسان است؛ اما در عمل بایستی ببینیم سامسونگ چگونه قصد طراحی این گوشی را دارد.

محدودیت های احتمالی در طراحی صفحه نمایش تاشو و کشویی سامسونگ

محدودیت های مکانیکی و ساختاری موجود، طراحی این گوشی را کمی سخت خواهد کرد. مبهم ترین بخش موجود در طراحی، نمایشگر تاشو و کشیده است که در این طراحی میتوان مشاهده کرد.

صفحه نمایش تاشو و کشویی علاوه بر آن وجود یک لولا در زیر محل تقاطع دو نمایشگر در جهت جمع شدن نمایشگر نیز سختی های خود را در طراحی دارد.صفحه نمایش تاشو و کشویی

به نظر می رسد که در محل لولا و تقاطع نمایشگر چهار غلتک وجود خواهد داشت. این غلتک ها به منظور تنظیم نمایشگر به هر سمت و کشیده شدن آن می باشد.

میتوان تصور کرد که عملکرد لولا بر پایه ی پیچش است و دقیقا همانند نحوه ی عملکرد گوشی های تاشوی فعلی خواهد بود.

صفحه نمایش تاشو و کشویی

البته به نظر نمیرسد با این سبک از طراحی، کاربر بتواند به طور کامل نمایشگر گوشی خود را تا کرده و دو طرف را بر روی هم مماس نماید. به احتمال قوی این نمایشگر کمی زاویه دار خواهد بود و یا به سمت داخل و یا بیرون قرار میگیرد.

سخن آخر

بهتر است بدانید که این پتنت ها صرفا در حد یک ایده بوده و معلوم نیست که به اختراع منتهی خواهد شد و یا خیر. به نظر شما سامسونگ میتواند این پتنت ها را به واقعیت تبدیل نماید؟