مجیک کیبورد اپل
پتنت جدیدی از مجیک کیبورد اپل با یک مک داخلی منتشر شد!

قضیه ی پتنت های جدید مجیک کیبورد اپل با یک مک داخلی چیست؟

به گزارش از gsmarena، پتنت جدیدی از اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده امریکا با نام اختصاری USPTO منتشر شد. طبق این پتنت افشا شده، مجیک کیبورد اپل یک صفحه کلیدی است که میتوان به عنوان یک رایانه قابل حمل از آن استفاده کرد. پتنت مجیک کیبورد اپل در ماه آگوست سال 2020 میلادی توسط خود اپل ثبت اختراع شد. اساسا این طرح ثبت اختراع توضیح می دهد که یک کامپیوتر کوچک در داخل صفحه کلیدی جادویی قرار گرفته است. درصورتی که این پتنت تولید شود به زودی شاهد یک مک بوک مینی در داخل یک کیبورد خواهیم بود!

مجیک کیبورد اپل با مک داخلی

این روزها تقاضا برای داشتن دستگاه محاسباتی قابل حمل و هوشمند بسیار افزایش یافته است. از این رو با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه های کمجا و هوشمندی جایگزین دسنگاه های حجیم و جاگیر برای امور محاسباتی قرار گرفتند. زمانی انجام این قبیل اقدامات مانند راه اندازی دستگاه هایی برای محاسبات، نیازمند جا و انرژی بسیاری بود که روز به روز به علت پیشرفت تکنولوژی دیگر شاهد این قبیل دستگاه ها نیستیم.

پتنت صفحه کلید جادویی اپل با یک مک داخلی

بخش های داخلی صفحه کلید جادویی اپل، تمامی اجزا مانند پردازنده، باتری ها، حافظه داخلی و مدارهای جمعی را دارد. از این رو برای نمایش داده ها تنها کار لازم، اتصال این کیبورد به یک نمایشگر است. علاوه بر اجزای مذکور، اپل برای خنک سازی سیستم این کیبورد مواد رسانای گرما را برای دفع میزان انرژی تولید شده در نظر میگیرد. به همین دلیل نیازی به نگرانی از داغ شدن نیز نخواهد بود. پتنت مدنظر در این باره نشان می دهد که یک کامپیوتر قابل حمل و فشرده به همراه سایر اجزای محاسباتی و همچنین امکان تاشدن را شاهد خواهیم بود. علاوه بر صفحه کلید و تمامی اجزای مذکور، به احتمال زیاد صفحه کلید کیبورد مجهز به Trackpad نیز خواهد بود. این Trackpad در کیبورد، کاربر را از ماوس بی نیاز میکند.

کیبورد جادویی اپل با مک بودک داخلی!

پتنت مجیک کیبورد اپل با یک مک داخلی، خود این کیبورد را به صورت کامل نشان نمیدهد. تاکید آن بیشتر بر روی اجزا و یا روش های ممکن برای کارکردن آن است. البته این طرحثبت اختراع، تایید کننده ی قطعی برای تولید همچین دستگاهی نیست. اگرچه در صورت تولید مجیک کیبورد اپل با مک داخلی، تجربیات جدیدی برای کاربران رقم خواهد خورد. این سبک از کیبوردها به قدری جذاب هستند که تصور وجودشان نیز برای کاربران جالب خواهد بود.