ویژگی های خاص در iPadOS 14
ویژگی های خاص در iPadOS 14

یکی از بارزترین ویژگی هایی که می توانیم به آن اشاره کنیم در ارتباط با اضافه نمودن قلم اپل به iPadOS 14 می باشد.

در آیپد هرازگاهی به روزرسانی هایی انجام خواهد شد که نمونه آن را می توانیم به جدیدترین مدل یعنی نوع 14 آن نسبت دهیم. این سیستم عامل به صورت کاملاً اختصاصی برای آیپدها طراحی می شود و در گوشی کاربردی ندارد. در این نسخه ی کنونی تمامی فعالیت ها برای طراحی دوباره برنامه ها نیز اختصاص داده شده است. در این راستا برنامه های زیادی وجود دارند که نسبت به قبل تغییراتی را به خود دیده اند.

از بین این تغییرات می توانیم به برنامه های فوتو و همچنین موزیک و تقویم اشاره نماییم. در برنامه های موجود برای نوار منوی اصلی بخش هایی طراحی شده است تا برنامه بتواند به روزتر و کاربردی و ساده تر کار خود را ادامه دهد.

بازسازی موتورجستجوها برای  iPadOS 14

یکی از بزرگ ترین تغییرات را می توانیم به موتور جستجو نسبت دهیم که در این رابطه موتور جستجو توانایی آن را دارد که بازسازی را به صورت کامل انجام دهد و نسبت به حالت اولیه خود متغیر باشد. در این زمان کاربران می توانند در داخل همان برنامه ای که دارند جستجوی مخاطب یا برنامه خاص را آغاز نمایند. در صورتی که Spotlight به آن اضافه شود می توان انتظار بهبود داشت تا با پاپ آپ های کاربردی مواجه شویم.

نوت در iPadOS 14 چه کاربردی دارد؟

این حالت موجب می شود تا گوشی که از آن به عنوان اپل یاد می شود با برنامه ایمیل و همچنین سافاری تغییراتی را ارائه دهد. در این صورت برای باز کردن هر نوع ایمیل و لینک های موجود این برنامه ها برای شما در اولویت قرار خواهند داشت. در خصوص برنامه میل می توانیم اشاره کنیم که تقریباً این برنامه به نسبت سایر برنامه ها طرفداران زیادی را در خود ندارد.

 تغییرات ظاهری در برنامه هایی همانند دستیار صوتی، علاوه بر آن در مپ ها و همچنین پیام های آیفون داده شده است. در صورتی که تماس تلفنی برقرار گردد شما می توانید بدون آنکه اعلانی را ببینید که این اعلان مانع از کار شما شود به دیگر کارها رسیدگی کنید. تا پیش از آن در صورت برقراری تماس دیگر امکان انجام کارهای دیگر وجود نداشت اما حالا این امکان فراهم شده است.

این سیستم عامل پایدار نیست و این احتمال بسیار زیاد است که در طی یک سال بعد تغییراتی را به خود ببیند. یکی از تغییرات نسبت به قبل را می توان به موس یا پدلمسی نسبت داد.