ویژگی های جدید Google Maps

گوگل از ویژگی های جدید Google Maps رونمایی می کند

در ماه ژوئن سال 2019 گوگل ویژگی ارزیابی شلوغی وسائل نقلیه را بر روی Google Maps ارائه کرد. این ویژگی به کاربران گوشی های هوشمند اجازه می داد تا با مراجعه به برنامه و مرور میزان شلوغی وسائل نقلیه گوناگون مانند مترو، تاکسی، اتوبوس و قطار از اماکن شلوغ و پر ترافیک دوری کنند. این ویژگی در ابتدا در 200 شهر جهان موجود بود. حال گوگل قصد دارد که این ویژگی را در 10 هزار ایستگاه وسائل نقلیه و در 100 کشور جهان گسترش دهد. اکنون این ویژگی با توجه به همه گیری ویروس کرونا از اهمیت بیشتر ی نیز برخوردار شده است. برای بررسی بیشتر این موضوع با دیجی بروز همراه باشید.

افزونه های جدید Google Maps

به گفته ی گوگل تخمین میزان تراکم جمعیت در مکان های مختلف به واسطه ی هوش مصنوعی این کمپانی صورت می گیرد. همچنین از سابقه ی تردد کاربران و استفاده ی آن ها از برنامه ی Google Maps نیز در این مورد استفاده می شود. گوگل تضمین کرده که این اطلاعات به وسیله تکنولوژی ناشناس سازی  به صورت محرمانه باقی خواهد ماند.

ظاهراً آزمایش های این نسخه برای تخمین میزان جمعیت در خیابان های نیویورک و سیدنی انجام شده است.  به گفته ی گوگل تخمین میزان جمعیت و تعداد وسیله ی حمل و نقل در این آزمایش ها با موفقیت پشت سر گذاشته شده است. داده های این آزمایش از شرکت های حمل و نقل محلی گرد اوری شده است. و ویژگی های جدید Google Map به زودی در شهر های دیگر نیز ازمایش خواهند شد.

Google maps
ویژگی های جدید تجربه ی استفاده از برنامه ی Google Maps را بسیار لذت بخش تر خواهد کرد.

گوگل همچنین یک افزونه ی جدید را برای کاربران اندرویدی Google Maps فراهم کرده است. بااستفاده از این افزونه می توانید ببینید که از چه نوع وسیله ی نقلیه استفاده می کنید. چه مقدار مسافت را با پای پیاده طی کرده اید. چه مقدار را با رانندگی ماشین و یا دوچرخه سواری و یا پرواز طی کرده اید.

افزونه ی جدید دیگر تاریخچه ی سفر های شما را نشان می دهد. این که در چه تاریخی در کدام مکان بوده اید. و اگر کسی از شما تاریخچه ی سفرهایتان را طلب کرد، می توانید آن ها را به صورت یک لیست به فرد مورد نظر ارسال کنید.

اشتراک گذاری تجربه ی کاربری

در نسخه ی جدید، گوگل به کاربران Google Maps اجازه می دهد که نظرات جامع تری در مورد رستوران ها و غذاخوری های مختلف ارائه کنند. از این پس کاربران می توانند اطلاعات متعددی را در مورد یک رستوران به اشتراک بگذارند. به عنوان مثال کارابران می توانند قیمت غذا های مختلف را فهرست کنند. تنوع منوی رستوران را به اشتراک بگذارند. ویا نوع سرویس رستوران را اعم از بیرون بری و یا محلی بودن آن مشخص کنند.