ناپدید شدن خودکار پیام‌ها
واتساپ از ناپدید شدن خودکار پیام ها بعد از 90 روز خبر می دهد

قابلیت جدید واتساپ یعنی ناپدید شدن خودکار پیام‌ها بعد از 90 روز از امروز فعال شد

در ماه نوامبر سال گذشته، واتساپ خبر قابلیت ناپدید شدن خودکار پیام‌ها را بعد از 7 روز منتشر کرد. این قابلیت به علت کم بودن بازه ی زمانی، مورد بررسی مجدد توسط این پیام رسان قرار گرفت. با بررسی های انجام شده این بازه‌ی زمانی افزایش یافت. امروز شاهد خبری جدید از شرکت واتساپ هستیم. طی این خبر شاهدیم که قابلیت ناپدید شدن پیام ها از 7 روز به 90 روز افزایش یافته است. این اصلاحیه به کاربر امکان می دهد که علاوه بر حذف خودکار 24 ساعته، گزینه های 7 روزه و 90 روزه نیز فعال شود، تا کاربر بتواند متناسب با تمایل خود آن را تنظیم نماید.

بروزرسانی های جدید در این اپلیکیشن علاوه بر آن که به کاربر امکان می دهد تا بازه ی زمانی ناپدید شدن خودکار را انتخاب نمایند، می توانند با کمک تنظیمات دستی در بخش setting، این قابلیت را برای چت شخصی با افراد جدید نیز فعال نمایند. این قابلیت سال گذشته نیز در واتساپ اجرا شده بود اما نوع تنظیمات دستی آن تفاوت داشت.

ناپدید شدن خودکار پیام‌ها

در ورژن های پیشین، زمانی که کاربر این تنظیم را اعمال می کرد علاوه بر خود به طرف مقابل نیز پیامی نمایش داده می شد. این پیام کاربر را آگاه می کرد که قرار است چت بعد از مدتی مشخص ناپدید شود. اما این بار این اتفاق نخواهد افتاد. در تنظیمات جدید دیگر این قابلیت به صورت عمومی اعمال شده و مختص شخص خاصی نخواهد بود و طرف مقابل نیز از آن آگاه نخواهد شد. کاربران واتس از طریق تنطیمات می توانند این قابلیت را برای گروه های خود نیز فعال نمایند.

قابلیت حذف پیام ها، انتخابی خواهد بود

واتساپ علاوه بر این که این قابلیت را بسیار ارتقا داده است؛ به کاربران حق انتخاب نیز می دهد. یعنی می توانید این قابلیت را فعال نکنید. اما اگر قصد فعال کردن آن را دارید می توانید از طریق مسیر زیر در گوشی اندرویدی یا ios خود آن را به صورت دستی تنظیم نمایید.

تنظیمات WhatsApp > حساب > حریم خصوصی > منوی تایمر پیش‌فرض پیام

پس از رسیدن به تنظیمات مذکور می توانید مدت زمان مورد نیاز خود را انتخاب نمایید. بهتر است بدانید که پس از فعال کردن، این قابلیت برای چت های موجودتان اعمال نخواهد شد.