هواوی P40 پرو امروز رونمایی می شود

در گذشته برخی از منابع مدعی شده بودند، که شرکت هواوی احتمالا در تاریخ 26 مارس (7 فروردین) گوشی هواوی پی 40 پرو را رونمایی کند. برطبق اطلاعات و داده هایی که تاکنون منتشر شده است، هواوی پی 40 پرو از محبوب ترین دستگاه های سال 2020 به شمار خواهد آمد. حساب کاربری اولیکس (evleaks@) لحظاتی پیش پوستری را منتشر کرد. در این پوستر زمان رونمایی از گوشی P40 پرو مشخص شده است. همچنین در این پوستر زمان پیش فروش این دستگاه در بازار های انگلیس مشخص شده است. در این پوستر، تصویری از طراحی دستگاه وجود دارد، که چند نمونه از این تصاویر را در گذشته نیز دیده ایم.

در برخی از منابع آمده است که این دستگاه در ساعت 8 شب به وقت انگلستان رونمایی خواهد شد.

اطلاعات پوستر منتشر شده

در این پوستر آمده است که گوشی هواوی P40 پرو در تاریخ 4 آوریل (16 فروردین) در بازار انگلستان عرضه خواهد شد. با توجه به زمان عرضه ی این محصول در انگلستان، گویا شرکت هواوی سریعا پس از رونمایی آن، آن را در دسترس خرید برای کاربران حاضر در انگلستان قرار می دهد. شرکت هواوی اعلام کرده است که همه ی افرادی که این محصول را به صورت پیش سفارش خریداری کرده اند، از یک جفت فری بولد 3 رایگان و یک پد شارژ بی سیم بهره مند خواهند شد.

مشخصات احتمالی P40 پرو

گوشی هواوی P40 پرو دارای اندازه ی 6.58 اینچی است. ووضوح تصویر در این دستگاه 1200*2640 پیکسل است. این دستگاه بر روی اندروید 10 مبتنی بر رابط کاربری EMUI 10 اجرا می شود. این دستگاه از تراشه کرین 990 5G با لیتوگرافی 7 نانومتری پشتیبانی می کند. احتمال می دهیم که این دستگاه در دو نسخه ی متفاوت از حافظه ارائه خواهد شد. نسخه ی اول دارای رم 8 گیگابایتی است و حافظه ی داخلی آن 128 گیگابایتی است. نسخه ی دوم دارای رم 8 گیگابایتی است و حافظه ی داخلی آن 256 گیگابایتی است.

دوربین هواوی P40 پرو

در برخی از اخبار گفته شده است که گوشی هواوی P40 پرو دارای یک مجموعه ی چهارگانه از دوربین هاست. دوربین اصلی در این دستگاه 50 مگاپیکسلی است. در کنار آن سه لنز دیگر وجود دارد. لنز اولی 12 مگاپیکسلی تله فوتو است. لنز دومی 40 مگاپیکسلی واید است و در نهایت یه لنز TOF 3D وجود دارد. در پنل جلویی دوربین، 2 لنز وجود دارد. لنز اصلی آن 32 مگاپیکسلی است. در کنار آن یک لنز TOF 3D نیز وجود دارد.

گوشی P40 هواوی

در همین حال گوشی P40 هواوی از تست های گیک بنچ عبور کرد. این دستگاه از یک چیپست کرین 990 و رم 8 گیگابایتی پشتیبانی می کند. متأسفانه، تاکنون اطلاعات جدیدتری از این دستگاه وجود ندارد، جز اینکه تنظیمات حافظه آن احتمالاً از 8 گیگابایت شروع می شود. گوشی P40 در تست تک هسته ای امتیاز 742 و در تست چند هسته ای امتیاز 2686 را به دست آورد. در تست گیک بنچ دیده ایم که این دستگاه بر روی اندروید 10 اجرا می شود. این دستگاه همچنین از پردازنده ی 8 هسته ای پشتیبانی می کند.