هواوی میت X طراحی شبیه به گلکسی فولد
هواوی میت X طراحی شبیه به گلکسی فولد

در بین انواع گوشی هایی که در بازار وجود دارد برخی از آنها متأسفانه مشابه با هم هستند. این طراحی ها باید تفاوت هایی داشته باشد. اما هواوی میت X تقریباً کپی برداری همانند گلکسی فولد دارد.

هواوی در طراحی این سیستم خود هیچ نوع خلاقیتی را به خرج نداده است. این گوشی ها به صورتی طراحی شده اند که در داخل تا میخورند. این تا شدن آنها شما را به یاد گوشی های قدیمی خواهد انداخت. شاید در ابتدا متوجه اختلاف های این دو طراحی نشوید، اما قطعاً پس از کمی بررسی متوجه خواهید شد که تفاوت هایی وجود دارد. 

این طراحی هم در برند هواوی و هم در برند سامسونگ وجود دارد. گوشی هایی که به صورت تاشو طراحی شده اند. شاید این برندها مختلف باشند اما متأسفانه در طراح آنها هیچ خلاقیتی به خرج داده نشده است. یک تفاوت عمده ای که در طراحی آنها وجود دارد در بخش تاشوی آنها خواهد بود. در حقیقت تاشو بودن آنها در گوشی سامسونگ به بخش داخلی و در برند هواوی در بخش بیرونی آن اتفاق می افتد.  

نمایشگری که برای ان تعریف شده با قدرت بالایی هستند اما نمایشگرها در بدنه وجود ندارد و در نتیجه به حالت تاشوی بسیار جذاب طراحی می شود.

یکی از تفاوت های دیگر برای طراحی این دو محصول را می توانیم به دوربین ها نسبت دهیم. نمایشگری که در قسمت بیرونی آن وجود دارد در کنار دوربین قرار می گیرد. بنابراین در حالت سلفی دیگر دوربین تعریف نمی شود. شما می توانید از همان دوربین بهره ببرید. 

دوربین سلفی شاید در این گوشی به عنوان یک معضل بشمار رود. در اغلب موارد چنین دوربین هایی به حالت حفره ای قرار می گیرند. اگر دوربین در داخل حفره باشد هم می تواند به خوبی عمل کند و هم می تواند به راحتی تصاویر را به بت برساند. محدودیت در ثبت تصویر با چنین حالتی وجود ندارد.

با توجه به آمارهای دریافت شده این طراحی انجام شده یک نوع طراحی اولیه بوده و قطعی نیست. بنابراین نمی توانیم به صورت قطعی این طراحی را تأیید نماییم. تا حد امکان بهتر است تا چنین طراحی برای نمونه های موجود در نظر گرفته نشود، زیرا در آینده نزدیک مشکلاتی را به همراه خواهد داشت که به آسانی در بین دو برند قابل حل نخواهد بود. این حق و حقوق باید در طراحی رعایت شود. در غیر این صورت اعتراضاتی را از سوی طراحان اولیه در بر می گیرد.