هواوی شارژر سریع 90 واتی را معرفی خواهد کرد

هواوی و تکنولوژی شارژ فوق سریع جدید

طبق گزارشات به دست آمده هواوی بر روی تکنولوژی شارژ سریع 90 واتی کار می کند. در صورت معرفی این تکنولوژی می توان گفت که هواوی انقلاب دیگری را در بخش شارژ گوشی انجام خواهد داد. برای بررسی این موضوع در ادامه با دیجی بروز همراه باشید.

تکنولوژی شارژ سریع

تا چند سال پیش باتری، نقطه ضعف تمامی گوشی های هوشمند به حساب می آمد. با وجود پیشرفت های افسار گسیخته در زمینه های سخت افزاری، دوربین و نرم افزار، به نظر می آمد که بخش تامین انرژی گوشی ها همواره در جا می زند. تقریباً همه دورانی را که مجبور بودیم گوشی های خود را در طول روز چندین بار به شارژر آن بسپاریم را به یاد داریم . همچنین این فرایند اغلب به دلیل تکنولوژی ضعیف در بخش سرعت شارژ زمان زیادی را نیز به خود اختصاص می داد.

امروزه به لطف پیشرفت های صورت گرفته در بخش سرعت شارژ باتری این مشکل تا حدود زیادی حل شده است.  ابعاد گوشی های موبایل امروزی نیز به طرز چشمگیری افزایش یافته است. حالا شرکت ها دست باز تری برای انتخاب ظرفیت باتری برای محصولات خود را دارند. در کنار این موضوع سرعت شارژ بالا مدت زمان جان گرفتن دوباره ی گوشی ها را نیز کاهش داده است. در این بین غول های تکنولوژی رقابت بزرگی را در بخش افزایش میزان سرعت شارژ گوشی به راه انداخته اند. هواوی نیز جزء اصلی ترین بازیگران این صحنه است. و حالا با معرفی تکنولوژی شارژ سریع 90 واتی می خواهد گوی سبقت را از تمام رقبا خصوصا شیائومی برباید.

تکنولوژی شارز فوق سریع هواوی
هواوی هم اکنون جزء اصلی ترین شرکت ها در زمینه تحقیقات تکنولوژی شارژ سریع است.

وضعیت کنونی رقابت در تکنولوژی شارژ سریع

رقابت کنونی در تکنولوژی شارژ سریع با صدر نشینی خود هواوی در حال پیگیری است. سری Mate هواوی با پشتیبانی از شارژ فوق سریع 66 واتی سر و صدای بسیار زیادی را در محافل تکنولوژی به پا کرد. این تکنولوژی در گوشی نووا 8i نیز به کار برده شد. به لطف این ویژگی شارژ صفر تا 100 گوشی نووا 8i تنها 38 دقیقه توسط آداپتور شارژر به طول می انجامد.

آیا سری P50 هواوی با قابلیت شارژ سریع 90 واتی عرضه خواهند شد؟

برای پاسخ دادن به این سوال باید کمی بیشتر صبر کرد. گزارشات جدید حاکی از این است که هواوی کماکان به استفاده از شارژر فوق سریع 66 واتی ادامه خواهد داد. از طرفی شایعات متعددی خبر از عدم عرضه ی سری میت حدید در سال جاری دارد. بنابراین سری P تنها محصول پرچمدار هواوی خواهد بود. و هواوی سعی خواهد کرد که تمام دست آورد های اخیر خود را در این سری به نمایش بگذارد.

طی مراسم معرفی سرین میت 40، مدیر امور مصرف کنندگان هواوی خبر از آزمایش های موفقیت آمیز تکنولوژی شارژ 120 و حتی 200 واتی را داده بود. اما ظاهراً به دلیل نگرانی های مربوط به ظرفیت باتری های مورد استفاده قرار گرفته، هواوی از معرفی این فن آوری صرف نظر کرده است. همچنین هواوی اخیراً گواهی استفاده از شارژ فوق سریع 135 واتی را نیز دریافت کرده است. بنابراین به نظر معرفی تکنولوژی شارژ 90 واتی تنها آغاز فرایند پروژه ی میان مدت هواوی ذر این بخش  باشد.