اعطای مجوز طراحی
هواوی در پی اعطای مجوز طراحی گوشی هایش به سایر شرکت ها!

هواوی به دنبال اعطای مجوز طراحی گوشی های هوشمندش به سایر شرکت ها می باشد!

طبق گزارش جدید از بلومبرگ، هواوی به دنبال اعطای مجوز طراحی به برخی از شرکت های شخص ثالث است. این مجوز به شرکت های دیگر اجازه می دهد تا از طراحی گوشی های هوشمند هواوی استفاده نمایند. با این کار هواوی می تواند ممنوعیت های تجاری ایالات متحده ی آمریکا را دور بزند.

چه شرکت هایی می توانند از طراحی های هواوی استفاده کنند؟

گویا یکی از شرکت های احتمالی Xnova است. ایکس نوا یکی از واحدهای شرکت لوازم پستی و مخابراتی در کشور چین است (PTAC). شرکت دیگری که گمان می رود در رادار هواوی باشد؛ تولید کننده تجهیزات مخابراتی با نام TD Tech Ltd خواهد بود. واحد Xnova PTAC در حال حاضر گوشی های سری نوا هوآوی را در پلتفرم آنلاین خود می فروشد.

اعطای مجوز طراحی

اعطای مجوز طراحی توسط هواوی چه فوایدی می تواند باشد؟

هوآوی با اعطای مجوز استفاده از طرح‌های خود به شرکت‌های شخص ثالث، می‌تواند از سخت افزارهایی مانند چیپست‌های TSMC و مودم‌های 5G در فرایند تولید گوشی‌های هوشمند خود استفاده کند. در این راستا می توان توضیح داد که هواوی برای اولین بار توسط ترامپ تحریم شد و با این تحریم کمپانی هواوی دیگر نمی توانست از خدمات Google Mobile و یا از سخت افزار هایی مثل چیپست های کوالکام که قادر به پشتیبانی از اینترنت 5G هستند، استفاده نماید. لازم به ذکر است این تحریم ها تاثیر به سزایی در فروش هواوی بر جا گذاشتند.

البته هواوی در این راستا اقداماتی برای دور زدن تحریم ها انجام داد. هواوی با فروش برند آنر به یک شرکت در شنزن توانست آنر را از این تحریم ها نجات دهد. آقاب جورج ژائو، مدیر عامل شرکت آنر بیان نموده که بعد از اقدام هواوی توانسته است  چیپست های کوالکام را خریداری کند. موفقیت آنر پس از اقدام هواوی ممکن است هواوی را تشویق کند تا باز هم به شرکت های دیگری مجوز بدهد. البته هنوز در این مورد شک هایی وجود دارد.

اعطای مجوز طراحی

عواقب این تصمیم هواوی چه خواهد بود؟

با انجام این عمل، هواوی دیگر نمی‌تواند تعدادی از گوشی‌هایش را با نام تجاری خود بفروشد. زیرا شرکت‌ های شخص ثالث فوق، دستگاه‌های توسعه‌ یافته هوآوی را با نام تجاری خود خواهند فروخت.

هواوی هیچ بیانیه رسمی در رابطه با این گمانه زنی ها صادر نکرده است.