مشخصات آپدیت iOS 16
همه چیز در رابطه با مشخصات آپدیت iOS 16

هر آنچه که می خواهید در رابطه با مشخصات آپدیت iOS 16 بدانید

بر اساس گزارشات متعددی از منابع معتبر، لیستی از گوشی های آیفون که قرار نیست آپدیت iOS 16 را دریافت نمایند در ادامه آمده است. گویا گوشی های آیفون 6 اس، آیفون 6 اس پلاس، آیفون SE نسل 1، آیپد مینی 4، آیپد ایر 2، آیپد (نسل پنجم) و مدل های آیپد پرو 2015 از نسخه ی iOS 16 پشتیانی نخواهند کرد. مشخصات آپدیت iOS 16 نشان از ویژگی های جذاب آن دارند که گوشی های مذکور از آن بی بهره خواهند بود.

اپل احتمالاً در کنفرانس WWDC، زمانی که از سیستم عامل جدیدش رونمایی می کند؛ تصمیم خود را در این مورد اعلام خواهد کرد. این کنفرانس معمولاً در ماه ژوئن برگزار می شود. معمولا اپل در رونمایی از سیستم عامل های جدید خود، اعلام می کند که کدام گوشی ها آپدیت جدید اپل را دریافت نخواهند کرد.

مشخصات آپدیت iOS 16آخرین باری که این کار را انجام داد در سال 2019 با معرفی iOS 13 بود، زمانی که پشتیبانی از سری آیفون 6 و سایر آیفون‌های قدیمی‌تر را کنار گذاشت. در ادامه مشخصات آپدیت iOS 16 برایتان شرح داده شده است.

مشخصات و قابلیت های جدیدترین آپدیت نرم افزاری اپل

منبع معتبر iphonesoft گزارش می‌دهد که اپل قرار است قابلیت‌های AR/VR را در iOS 16 به نمایش بگذارد و مدل‌های قدیمی‌تر iPhone و iPad، ممکن است قدرت کافی برای اجرای این سبک از برنامه‌ها را نداشته باشند. لازم به ذکر است که گوشی هایی که پس از آیفون 6 اس، آیفون 6 اس پلاس و آیفون SE نسل 1 عرضه شده اند می توانند این نسخه را دریافت کنند. همچنین آن دسته از گوشی هایی که مجهز به تراشه A10 و نسخه های بالاتر هستند می توانند iOS 16 را اجرا نمایند.

آیکون های 3 بعدی برنامه ها

آپدیت iOS 16 اپل با رونمایی در آینده ای نزدیک می تواند آیکون برنامه ها را به حالت سه بعدی به نمایش بگذارد. در این راستا اپل طیف جدیدی از آیکون‌ برنامه های را با رابط کاربری macOS 12 Monterey منتشر کرد و نشان داد که می‌تواند همین کار را در به‌روزرسانی بزرگ بعدی یعنی 16 iOS انجام دهد.

اپل در iOS 15، آیکون‌های Maps و Weather را نیز تغییر داد؛ اما تغییرات عمده در نمایش آیکون ها ممکن است در نسخه iOS 16 رخ دهد. این خبر از منبع  iDropNews منتشر شده است.

ویژگی QuickNote در آیفون

ویژگی QuickNote قابلیتی است که به شما امکان می دهد انگشت خود را از گوشه سمت راست پایین نمایشگر گوشی آیفون خود به مرکز بکشید و به سرعت برخی از یادداشت ها را تایپ نمایید.

مشخصات آپدیت iOS 16اپل این ویژگی را در iPadOS 15 و macOS 12 Monterey معرفی کرده بود. می توان انتظار داشت که QuickNote بتواند راه خود را به آیفون های دارای iOS 16 نیز باز کند.

قابلیت Metaverse iOS و قابلیت‌های AR/VR

شایعات بی‌شماری در مورد برنامه‌های AR/VR اپل در وب سایت های متعددی وجود دارد. همانطور که میدانید، امسال شاهد تغییر نام فیسبوک به Meta بودیم که ممکن است اپل را تحریک کند تا در سال 2022 از برنامه های خود رونمایی نماید.

اگر این اتفاق بیفتد، iOS 16 می تواند اولین مورد از برنامه های 2022 اپل باشد. این کمپانی همچنین ممکن است عینک و هدست واقعیت ترکیبی خود را در سال آینده عرضه کند. غول فناوری کوپرتینیویی می تواند عینک های واقعیت افزوده ی خود را به گونه ای طراحی کند تا بتوان با گوشی های آیفون ان ها را کنترل کرد. در آن صورت قابلیت های VR و AR در گوشی می تواند بسیار مفید واقع شود.

قابلیت های مورد انتظار اپل در iOS 16

برخی از انتظارات دیگری که از iOS 16 داریم: طراحی مجدد برنامه ی دوربین، ایجاد تم های جدید و بهتر، برنامه ای خاص برای مدیریت AirPods و AirTag و تغییراتی در ویجت های Home می تواند باشد. میتوانیم امیدوار باشیم که به روز رسانی های بسیاری نیز برای این نسخه در نظر گرفته شده و در ادامه عرضه خواهد شد.

مشخصات آپدیت iOS 16

لیستی از آیفون هایی که می توانید با آن ها از iOS 16 استفاده کنید در ادامه آمده است:

آیفون 13 پرو مکس
آیفون 13 پرو
آیفون 13
آیفون 13 مینی
آیفون 12 پرو مکس
آیفون 12 پرو
آیفون 12
آیفون 12 مینی
آیفون 11 پرو مکس
آیفون 11 پرو
آیفون 11
iPhone SE (2020)
آیفون XS مکس
آیفون XS
آیفون XR
آیفون ایکس
آیفون 8 پلاس
آیفون 8
آیفون 7 پلاس
آیفون 7
آیفون 6 اس
آیفون 6 اس پلاس
iPhone SE (2016)

سخن آخر

اپل ممکن است بالاخره به عرضه ی به‌روزرسانی‌های سری آیفون 6 پایان دهد. با این حال، این کمپانی ممکن است در ابن باره تجدید نظرهایی اعمال نماید. لذا باید منتظر اطلاعیه های رسمی باشیم.