تاریخچه ی موبایل های اپل
نگاهی کوتاه به تاریخچه گوشی های آیفون از ابتدا تا هم اکنون ( قسمت دوم )

در مطلب قبلی از این سری مطالب به بررسی سه محصول اولیه و البته پر طرفدار از شرکت مشهور اپل پرداختیم که توانستند برای این کمپانی موبایل سازی آمریکایی سود آوری بسیار بالایی داشته باشند و همچنین بخش بزرگی از فرایند پیچیده و اثر گذار برند سازی را برای این کمپانی بر دوش بکشند. امروز به بررسی چهار موبایل بعدی می پردازیم که بسیار کارآمد و پر فروش شدند و شاید شما نیز از نزدیک آن ها را دیده باشید و به خاطر بیاورید و یا صاحب یکی از آن ها بوده باشید.

تاریخچه ی apple iphone 5c

iPhone 5C

این گوشی در 30 سپتامبر 2013 با قیمت پایه 550 دلار معرفی شد. قیمت پایین تر این مدل نسبت به مدل قبلی خود به دلیل پوشش پلاستیکی آن بود.

این گوشی موبایل از نظر سخت افزاری این مدلی مشابه مدل قبلی خود یعنی iPhone 5 است. ویژگی های کلی که می توان برای این مدل بیان نمود به شرح زیر است:

صفحه نمایش 4 اینچی که کوچک و در عین حال بسیار کاربردی است. دوربین جلو 1.2 مگاپیکسل و دوربین پشت 8 مگاپیکسل که عملکرد فوق العاده مناسبی دارند. یک گیگا بایت حافظه ی رم که در زمان خود جزو گوشی های بسیار قدرتمند به حساب می آمد. ضخامت 0.35 اینچ (8.9 میلی متر) که نه خیلی کم و نه زیاد بود. وزن 112 گرمی که کاملا مناسب این گوشی خوش دست بود. حافظه داخلی 16 یا 32 یا 64 گیگا بایت که با تنوعی که داشت می توانست طیف بزرگی از طرفداران را راضی نگاه دارد.

نکته قابل ذکر این مدل نسبت به مدل های قبلی طیف بسیار گسترده رنگ های ارائه شده آن بود. این در حالی است که در تمام مدل های قبلی آیفون، تنوع زیادی در انتخاب رنگ برای مشتری وجود نداشت و شعار برای رنگ که هنگام معرفی این مدل گفته شد بسیار منطقی به نظر می رسد.

iphone 5s بررسی

iPhone 5s

” شما از چیزی که فکر می کنید قدرتمند تر هستید! ”

آیفون 5S در تاریخ 20 سپتامبر 2013 و با قیمت پایه 650 دلار با این شعار جذاب و خیره کننده رونمایی شد. ویژگی های جدید این مدل نسبت به آیفون 5 رنگ جدید طلایی بود که شرکت اپل به صورت انحصاری برای آن در نظر گرفته بود. ویژگی متمایز این مدل نسبت به تمام مدل های قبلی استفاده از تکنولوژی touch ID (حسگر اثر انگشت) بر روی دکمه  Home بود که خود یکی دیگر از مواردی به حساب می آمد که برای خریداران آن بسیار جذاب و ترغیب کننده بود.

بهبود فلش دوربین برای ثبت تصاویر بهتر و واضح تر و امکان ثبت فیلم به صورت آهسته از دیگر ویژگی های اضافه شده بر روی این مدل بود. سایر مشخصاتی که می توان برای این مدل در نظر گرفت به صورت زیر است:

صفحه نمایش 4 اینچی ، دوربین جلو 1.2 مگاپیکسل و دوربین پشت 7 مگاپیکسل ، رم یک گیگا بایتی مناسب، وزن 132 گرمی ، ضخامت 0.29 اینچ (7.3 میلی متر) و حافظه داخلی 16 یا 32 یا 64 گیگا بایتی.

iPhone 6  و  iPhone 6 plus

این دو مدل گوشی با شعار بزرگ تر از بزرگ در تاریخ 19 سپتامبر سال 2014 معرفی شدند. قیمت آیفون 6 از 650 دلار و آیفون 6 پلاس از 760 دلار شروع می شود. از ویژگی های قابل ذکر برای این دو مدل گوشی نسبت به مدل های قبلی، برخورداری از صفحه نمایش رتینال HD  است و دوربین آیفون 6 پلاس قابلیت ثبت تصاویر اپتیکال را نیز در خود دارد.

سایر مشخصات کلی آیفون 6 به شرح زیر است: اندازه صفحه نمایش 4.5 اینچی که نسبت به نسل های قبلی بزرگتر است. ضخامت 0.28 اینچ ( 7.1 میلی متر) که نسب به سری های قبلی نازک تر است و اگر به افزایش اندازه نمایشگر هم دقت کنیم می توان گفت به صورت کلی تغییر ضخامت و یا نازکی این گوشی موبایل بسیار مشهود است. دوربین جلو 1.2 مگاپیکسل و دوربین پشت 8 مگاپیکسلی که قدرتمند تر از نسل های پیشین است. رم یک گیگا بایت که کماکان شبیه مدل های قبلی است. وزن 142 گرمی و حافظه داخلی 16 و یا 64 و یا 128 گیگا بایتی که نسخه ی 128 آن در نوع خود یک جهش در گوشی های موبایل اپل محسوب می شد.

گوشی آیفون 6 پلاس اما نسبتا بزرگتر از مدل معمولی آن بود و اندازه صفحه نمایش در این گوشی به سایز 5.5 اینچ رسیده بود و وزن هم متعاقباً بیشتر شده بود و به  192 گرم رسیده بود اما در سایر مشخصات خود مشابه آیفون 6 بود.

نگاهی به iphone 6

iPhone 6S  و  iPhone 6S plus

این دو مدل گوشی کمپانی اپل در 19 سپتامبر سال 2015 و با شعار تنها چیزی که تغییر می کند همه چیز است! معرفی شدند. قیمت پایه برای گوشی آیفون اس 650 دلار و برای آیفون اس پلاس 760 دلار در نظر گرفته شد. بدنه این دو مدل نسبت به مدل های قبلی مقاوم تر شده بود و از تکنولوژی 3D touch هم برخوردار بودند که در این محصولات حسابی سر و صدا بر پا کرد و مشهور شد. اندازه صفحه نمایش آیفون 6 اس 4.7 اینچ و آیفون 6 اس پلاس هم که بزرگتر است در حدود 5.5 اینچ می باشد. ضخامت گوشی آیفون 6 اس 0.28 اینچ (7.1 میلی متر) و وزن آن 142 گرم است و آیفون 6 اس پلاس ضخامت 0.29 اینچ (7.3 میلی متر) و وزن 192 گرم دارد. دوربین جلو در دو مدل 5 مگاپیکسل و دوربین پشت آن ها 12 مگاپیکسل است که کیفیت آن نسبت به مدل های قبلی به طور محسوسی افزایش یافته است و توسط هر کاربر مبتدی نیز این تفاوت قابل درک بود. هر دو مدل دارای رم 2 گیگا بایتی و حافظه داخلی 16 یا 32 یا 64 یا 128 گیگا بایت بودند و از این نظر تقریبا پاسخ مناسبی را نسب به نیاز های تمام خریداران شان ارائه می دادند.