قلم شگفت انگیز گلکسی نوت 20 اولترا
نگاهی به قلم شگفت انگیز گلکسی نوت 20 اولترا

کار کردن با قلم گوشی های امروزی یکی از تجربه های منحصر به فرد از کار با گوشی های هوشمند به حساب می آید و گوشی های خانواده نوت سامسونگ هم با داشتن قلم های لمسی خود که stylus pen یا به اختصار S pen نامیده می شوند در سطح جهان بسیار معروف و پرطرفدار شدند و یکی از مهم ترین قابلیت های منحصر به فرد برای گوشی های سری نوت کمپانی سامسونگ به حساب می آید.

از قابلیت کلی قلم مخصوص سامسونگ در سری گوشی های نوت این شرکت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

امکان تهیه اسکرین شات از یک بخش خاص در صفحه ی گوشی موبایل

امکان انتخاب کردن بخش خاصی از پی دی اف و کپی کردن آن در جای دیگر

امکان نقاشی کشیدن با استفاده از این قلم و اشتراک آن با سایر افرادی که گوشی نوت سامسونگ دارند

و به طور کلی تجربه ی نزدیک ترین حالت ممکن به مداد و کاغذ اما به صورت مجازی و در صفحه ی موبایل

حتما در مورد گوشی نوت 20 اولترا که در 5 اکتبر سال 2020 رونمایی شد اطلاع دارید اما از مهم ترین و جذاب ترین موارد مربوط به این گوشی قلم فوق العاده جذاب آن است و در این نوشته قصد داریم به صورت اختصاصی به بررسی این قلم جادویی بپردازیم.

درباره ی قلم کاربردی گلکسی نوت سامسونگ

کمی بیشتر درباره ی قلم کاربردی گلکسی نوت سامسونگ

اولین ویژگی این قلم شگفت انگیز تاخیر فوق العاده کم قلم است. تاخیر قلم گوشی نوت 10 پلاس حدود  42 میلی ثانیه بود و در این گوشی به طرز محسوسی کاهش یافته و به 9 میلی ثانیه رسیده است در حالی که در گوشی نوت 20  این تاخیر 26 میلی ثانیه است.

هرچند ممکن است به نظر بیاید که این اختلاف بین قلم گوشی های مختلف خیلی محسوس نیست ولی هنگام کار کردن با این قلم و در مدت طولانی قطعا متوجه این تفاوت خواهید شد و تجربه ‌ای مشابه استفاده از قلم واقعی روی کاغذ را برای شما به ارمغان می آورد.

حسگر های حرکتی قلم گوشی نوت 20 اولترا سامسونگ

ویژگی دیگری که قصد بررسی آن را داریم حسگر های حرکتی (air action) مختلف در نظر گرفته شده برای این قلم است و کار کردن با قلم و گوشی را بسیار جذاب و دل نشین می کند. حسگر های حرکتی یا air actions  در واقع قابلیتی است که با کمک قلم و بدون لمس صفحه گوشی و با ترسیم شکل خاصی از حرکت دادن قلم در جلو گوشی، دستور خاصی را صادر کنید. البته برخی از این دستورات حسگر های حرکتی در قلم نوت 10 پلاس هم وجود داشت. برای مشاهده انواع مختلف این عملکرد ها می توانید از قسمت ( advance features air actions ) استفاده کنید. این حسگر های حرکتی امکان انجام دستوراتی مثل برگشت به عقب، برگشت  به خانه، باز کردن لیستی از اپلیکیشن های اخیر و اسکرین شات و … را برای کاربر فراهم می  کند. همچنین در برنامه های مختلف مثل دوربین یا گالری یا گوگل کروم هم حسگر های حرکتی منحصر به فردی تعیین شده است و حتی شما می توانید خودتان مطابق سلیقه و استفاده شخصی تان حسگر های حرکتی را تعیین کنید.

قلم جادویی سامسونگ برای دانشجویان

قابلیت منحصر به فرد دیگری که در این گوشی و قلم آن وجود دارد اپلیکیشن نوت است و احتمالا شما را به وجد خواهد آورد. از ویژگی های جدیدی که به اپلیکیشن نوت اضافه شده این است که نوشتار شما به صورت کج را در خطوط صاف و منظم قرار می دهد و در هنگام جزوه نوشتن متن شما منظم و جذاب قرار خواهد گرفت.

از دیگر ویژگی های خوب این اپلیکیشن نوت امکان اضافه کردن فایل ها و پی دی اف های مختلف  و حتی ضبط صدا هم زمان به نوشته تان است و هم چنین شما می توانید نوشته و یا هایلات را هم به متن پی دی اف اضافه کنید.

امکان تایپی کردن نوشته های دست نویس هم از ویژگی های بسیار کاربردی است که البته در اپلیکیشن های قدیمی تر نوت هم وجود داشت اما در نوت 20 اولترا این قابلیت بسیار بهینه شده و عملکرد بسیار بهتری دارد. اگر شما دانشجو هستید یا به طریقی احتیاج به نوت برداری در کلاس، جلسه یا کنفرانس و… را دارید این گوشی و قلم و اپلیکیشن نوت بسیار به کارتان خواهد آمد.

قلم جادویی سامسونگ برای دانشجویان

عملکرد قلم گلکسی نوت 20 اولترا در بخش دوربین

حسگر های حرکتی این قلم در برنامه دوربین هم امکانات بسیار زیادی برای شما فراهم می کند. مثلا با استفاده از قابلیت های این قلم می توانید به راحتی روی حالت  دوربین سلفی و دوربین پشتی جا به جا شوید و یا  تنظیمات مختلفی برای دوربین تعیین کنید و روی سوژه عکاسی تان زوم کنید و در نهایت عکس یا فیلم ثبت کنید و به طور خلاصه این قلم در اپلیکیشن دوربین بسیار  کارآمد است و اگر شما از دوربین گوشی زیاد استفاده می کنید، قطعا از تجربه کار کردن با این قلم شگفت زده خواهید شد.

در نهایت باید گفت چنانچه شما از قلم گوشی زیاد استفاده می کنید، قطعا از کار با  گوشی نوت 20 اولترا و قلم شگفت انگیز آن بسیار لذت خواهید برد.