نوکیا x20 را بدون شارژر عرضه خواهد کرد

حذف شارژر به نوکیا هم سرایت کرد

HMD گلوبان تائید کرده که قرار است در موبایل جدید شرکت نوکیا از سری X قرار است تا بدون شارژر معرفی شود. این دستگاه که قرار است همچون محصولات سامسونگ از سرویس آپدیت 3 ساله استفاده کند. خبری جالب و خوب برای دوستداران نوکیا است. البته نوکیا اولین برندی نیست که این حرکت را انجام می دهد. پبش تر از نوکیا نیز سامسونگ و اپل این حرکت را شروع کردند. این تغییر به گفته اپل که شروع کننده جریان بود به بهبود وضعیت محیط زیست کمک خواهد کرد. البته باید زنجیره ی کمتر شدن خرج کمپانی ها نیز می تواند مزید بر علت باشد. از بسته بندی کوچکتر و کاهش هزینه ی حمل و نقل گرفته تا کاهش هزینه ساخت به دلیل حذف شارژر نیز می توان به این موضوع اضافه کرد.

حذف شارژر از جعبه موبایل

TechDroider در توییتر متوجه این موضوع شده است که قرار نیست در جعبه X20 شارژری قرار بگیرد. همچنین در ادامه گفته است که : به دنبال اپل نوکیا نیز شارژر را از عبه موبایل جدید خود حذف می کند. نوکیا X20 که قرار است به عنوان یک موبایل اقتصادی معرفی شود، از یک پردازنده مرکزی اسنپدراگون 480 از شرکت کوالکام استفاده خواهد کرد. قیمت این دستگاه قرار است تا حدود 350 یورو(420 دلار) باشد. همچنین در صفحه مخصوص موبایل جدید نوکیا نوشته شده است که: شاهد شارژر دیواری پلاستیکی در جعبه نیستیم و با زیست محیط پذیر شدن باکس دستگاه نیز آثار زیست محیطی دستگاه را کاهش دادیم.

معرفی نوکیا X20

X20 که نوکیا به همراه آن نسل جدید را روانه بازار کرده است دارای ویژگی های جالبی است. صفحه نمایش فول اچ دی پلاس به همراه دوربین چهارگانه و لنز اصلی 64 مگاپیکسلی پکیج جلبی را برای کاربران ارائه می دهد. خوشبختانه در این دستگاه از لنز زایس استفاده شده که برای یک دستگاه با قیمت اقتصادی جالب بنظر می رسد. همچنین این دستگه از شارژر 18 واتی استفاده می کند و برای خرید شارژر باید به فکر خرید شارژری با این مشخصات باشید.

نکات مثبت و منفی

یکی از نکاتی که شاید باید به آن توجه کرد بازار خرید گوشی موبایل است. تراشیدن هزینه برای خرید یک شارژر جدید شاید موضوع خوبی برای طرفداران محیط زیست باشد. ولی این موضوع برای خریداران موبایل های اقتصادی که دارای بودجه محدودی هستند گزینه ی مطلوبی نیست. البته باید گفت که خوشبختانه شارژر های نوکیا قرار نیست هم قیمت نمونه های تولید شده توسط اپل باشد. انتظار این را هم خواهیم داشت که استفاده از نمونه های مشابه برای دستگاه قابل استفاده باشد.

سخن آخر

حذف شارژر ترندی است که اپل آن را استارت زده است. گرچه با آن مخالفت های زیادی میشد که اکثر آنها از طرف شرکت های بزرگ دنیای تکنولوژی بود. ولی هم اکنون شرکت هایی هم که به این ترند انتقاد می کردند این رویه را در پیش گرفته اند. حتی شیائومی و سامسونگ نیز این رویه را ادامه می دهند. امیدواریم درکنار حذف شارژر های موبایل قیمت دستگاه ها نیز با روند نزولی همراه شود. همچنین این رویه علاوه بر کمک به شرکتهای تولید کننده در بحث های مالی به محیت زیست نیز کمک شایانی کند.