حل مشکل عینکی ها با نمایشگر آیفون های جدید
نمایشگر آیفون های جدید مشکلات عینکی ها را حل میکند!

نمایشگر آیفون های جدید مشکلات عینکی ها را حل میکند!

اخیرا اپل در اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالت متحده USPTO ثبت نام کرده است. به همین دلیل این امکان به شرکت اپل داده شده است تا بتواند خروجی های گرافیکی تصحیح شده بصری را روی یک دستگاه الکترونیکی نمایش دهد. در واقع این امر باعث کاهش زاویه دید روی صفحه نمایش میشود.

شرکت اپل در نظر دارد قابلیت های فراتری را برای کاربران خود ارائه دهد. به بیان ساده تر به واسطه این فناوری جدید، گوشی آیفون صورت کاربر را به شکل خودکار اسکن میکند. سپس به شکلی هوشمندانه تشخیص میدهد که آیا کاربر عینک بر چشم دارد یا خیر. اگر عینک فرد از نوع نزدیک بین باشد، محتوای داخل صفحه نمایش به گونه ای نشان داده میشود که فرد عینکی بدون هیچ گونه مشکلی قادر به تماشای آن باشد. لذا نیازی به تغییر دادن فاصله گوشی از چشم خود نداشته باشد! یا به عبارت دیگر شخص نزدیک بین مجبور نباشد که برای واضح تر دیدن صفحه نمایش، عینک خود را بردارد.

حل مشکل عینکی ها با نمایشگر آیفون های جدید

در حق اختراع جدید اپل، تصویر صفحه با توجه به دید کاربر تنظیم میشود. البته این کار دیدن محتوای صفحه نمایش را برای افرادی با دید سالم و طبیعی دشوار تر یا غیر ممکن میسازد.

نقص بینایی شما با صفحه نمایش آیفون اصلاح می شود!

اپل مدعی است که در دنیای امروزی تعداد کثیری از افراد از عینک یا لنزهای طبی استفاده میکنند تا بتوانند دید درستی داشته باشند. مطابق با فناوری جدید شرکت اپل، نمایشگر آیفون های جدید و به احتمال زیاد صفحه نمایش آیپد پرو ها قادر خواهند بود گرافیک نمایشگر را برای تصحیح اختلال بینایی کاربر تنظیم کنند.

حل مشکل عینکی ها با نمایشگر آیفون های جدید

در این ثبت اختراع برند اپل اشاره شده است که نمایشگر آیفون های جدید پس از اسکن صورت کاربر، حرکت چشم فرد را ردیابی کرده و جلوه سه بعدی چشم او را تنطیم میکند. سپس بر این اساس یک نقشه عمقی را ترسیم میکند. ظاهرا این کار بر اساس عملکرد Face ID صورت میگیرد. حتی اگر این اسکن صورت گرفته نتواند نقص بینایی را کامل تشخیص دهد، از طریق تنظیمات گوشی نیز میتوان آن را اجرا کرد.