نصب اندروید اتو چه مزایایی دارد؟
نصب اندروید اتو چه مزایایی دارد؟

در بین برنامه های متفاوتی که وجود دارد برای بهبود عملکرد رانندگی یکی از بهترین آنها را می توان به اندروید اتو نسبت داد.

گوگل با کمک اندروید اتو توانسته تا به آسانی در سیستم خودروها هم نفوذ داشته باشد. کاربران زیادی هستند که با استفاده از این سیستم اطلاع رسانی رانندگی دقیق تری در انتظار شماست. کار کردن با این برنامه چندان سخت نیست و شما می توانید به راحتی در سریع ترین زمان ممکن کار کردن با آن را فرا گیرید.

اندروید اتو حواس پرتی رانندگی را کاهش می دهد!

شاید شما هم در زمان رانندگی به این مشکل برخورده باشید که عوامل زیادی نقش در پرت کردن حواس شما دارند. زمانی که نرم افزار فعال باشد تمام هوش و حواس شما بر اتفاقات جاده است. اما با وجود این ویژگی مثبت برخی از کشورها وجود آن را در درون خودرو عامل برای پرت شدن حواس راننده ها می دانند.

اندروید اتو یا گوشی همراه

زمانی که شما این برنامه را در درون سیستم خودروی خود داشته باشید دیگر نیازی به استفاده از گوشی همراه در حین رانندگی نیست. شاید برخی از افراد با حرف زدن و کار کردن در حین رانندگی دچار حواس پرتی شوند اما با اندروید اتو میزان حواس پرتی موجود بسیار کمتر خواهد شد. منوهایی که در اختیار راننده قرار می گیرد بزرگ تر بوده تا همزمان با تسلط بر رانندگی این منو را هم بخواند.

همچنین برای تمرکز بیشتر حواس از تمی استفاده شده که به رنگ کاملاً تیره است. این تیرگی هم در طول روز و هم در طول شب دسترسی به اندروید اتو را بهتر خواهد کرد. تغییر دهنده های منو بر روی فرمان شما هم تعبیه شده که از مهم ترین آنها دکمه های کم و زیاد صدا  و تغییر آهنگ و … را می توان مثال زد.

مسیریابی لذت بخش

از مشکلات در حین رانندگی به مشکل در پیدا کردن مسیر مورد نظر باز می گردد. شاید این مسئله به افزایش مصرف سوخت و هدررفتن وقت شما هم منجربه شود. با سیستمی که از گوگل تعریف شده شما می توانید ریزترین جزئیات را هم بررسی کنید. هر زمان که در مسیر اصلی شما ترافیکی وجود داشته باشد این هشداردهنده ترافیک را نمایش می دهد.  حتی شما می توانید مسیر را از قبل بررسی و ثبت نمایید تا دسترسی راحت تر باشد.

 با کمک این سیستم به آسانی می توانید به پاسخ دادن پیام های ارسال شده برای شما، علاوه بر آن به بررسی های اینترنتی از طریق مرورگر، برقراری ارتباط با انواع پیام رسان ها و انواع پادکست ها خواهید پرداخت. 

 برای آنکه بتوانید برنامه های هوشمند خود را از طریق گوشی فعال کنید، دیگر نیازی نیست تا گوشی را باز کنید. زیرا با فعال بودن این برنامه در خودرو صفحه گوشی شما قفل خواهد شد. البته می توانید در صورت تمایل گوشی خود را باز کنید. حتی با کمک دستیار صوتی گوگل این قابلیت وجود دارد که شما بدون دست زدن تنها با سیستم صوتی کارهای خود را در داخل خودرو انجام دهید.