One UI4
نسخه One UI4 رسما برای سری گلکسی S21 عرضه شد!

سامسونگ One UI4 را برای خانواده گلکسی S21 عرضه کرد

طی چندین هفته گذشته، شاهد بودیم سامسونگ به‌روزرسانی One UI4 مبتنی بر اندروید 12 را به صورت عمومی بر روی خانواده ی گوشی‌های پرچم‌دار گلکسی S21 خود، آزمایش کرده بود. امروز بالاخره روزی است که همه منتظرش بودیم.

این شرکت اعلام کرده است که به صورت رسمی، نسخه One UI4 را برای گوشی های سامسونگ سری گلکسی S21 ، S21 پلاس و S21 Ultra عرضه می کند. این خبر تنها چند ساعت پس از افشای لیست بروز رسانی One UI4، منتشر شد. این خبر نشان داد که سری گلکسی S21 در ماه نوامبر One UI4 را دریافت خواهند کرد.

پس از نشر چنین خبر هایی، معمولا چندین هفته طول می کشد تا تمامی گوشی ها، نسخه معرفی شده را دریافت کنند. در این راستا با وجود این که خبر عرضه ی آپدیت از دیروز منتشر شده، انتظار می رود چند هفته طول بکشد تا تک تک دستگاه های موجود در بازار آن را دریافت کنند.

آپدیت های جدید برای سامسونگ واچ

اما صبر کنید، خبر های بیشتری نیز وجود دارد. گزارشات بدست آمده نشان می دهند که گویا یک به‌ روز رسانی جدید برای ساعت های گلکسی واچ، گلکسی واچ اکتیو، گلکسی واچ اکتیو 2 و گلکسی واچ 3 نیز ارائه شده است که کاربران را قادر می‌سازد از ویژگی‌های سلامتی پیشرفته و صفحه‌ نمایش ساعت جدید لذت ببرند.

دومین بتای  One UI4، برای گوشی های Galaxy Z Fold3 و Z Flip3 عرضه شد

ماه گذشته سامسونگ آزمایش One UI4 بتای خود را روی Galaxy Z Fold3 و Z Flip3 آغاز کرد و اکنون این شرکت نسخه دوم به‌روزرسانی را توسعه می دهد. سیستم عامل جدید دارای شناسه ZUKA است و چندین باگ قابل توجه را نسبت به نسخه قبلی خود رفع خواهد کرد.

One UI4

ایرادات رفع شده در نسخه 4 One UI

طبق گفته ی سامسونگ، رابط کاربری در حالت کلی با افزایش سرعت بهتر می تواند پاسخگوی نیاز کاربر باشد. لذا در بتای دوم One UI4، شاهد افزایش سرعت رابط کاربری هستیم. علاوه بر آن در نسخه ی بتای اول، کاربران ایراداتی در اتصال خودکار وای فای نیز مشاهده کرده بودند که گویا در نسخه بتای دوم این مسئله رفع شده است. همچنین کاربران گزارشاتی از وجود ایراداتی در صفحه ی نمایش و عملکرد دوربین نیز داده بودند. گویا این ایرادات تماما در نسخه بتای دوم رفع شده اند. موارد جزئی نیز در صفحه قفل وجود داشت که آن ها نیز رفع شدند.

 

One UI4مختصری در خصوص تغییرات نسخه جدید One UI4

در نسخه One UI 4، می توانیم ویجت‌های بازسازی‌شده، مجموعه‌ای از پالت‌های رنگی جدید و طیف گسترده‌ تری از ایموجی، همچنین GIF‌ ها و استیکرهای بیشتری را در کیبورد ببینیم.

علاوه بر آن در نسخه جدید نرم افزار، زمانی که برنامه ای سعی می کند از دوربین یا میکروفون شما استفاده کند، هشداری برای کاربر ارسال می شود. همچنین در قابلیت جدید، یک داشبورد برای حریم خصوصی نیز وجود دارد که همه ی تنظیمات را به صورت یک جا در مکانی مناسب در بخش Privacy قرار می دهد.

توضیحات بیشتر

سامسونگ به جزییاتی بیشتر از این اشاره نکرده است. بنابراین مشخص نیست که اولین به‌روزرسانی One UI4 دقیقاً به کدام کشور ها ارائه خواهد شد. فرض ما بر این است که این آپدیت ابتدا از کشور کره ی جنوبی آغاز شود. زیرا شرکت اصلی سامسونگ در کره ی جنوبی قرار دارد. همچنین بروز رسانی بتای دوم One UI4 که قرار است تنها برای گوشی Galaxy Z Fold3 و گوشی گلکسی Z Flip3 ارائه شود؛ ابتدا در کره ی جنوبی عرضه خواهد شد. انتظار می رود در روزهای آینده، این آپدیت ها به صورت جهانی برای تمامی کاربران عرضه شوند.