iOS 15.3
نسخه iOS 15.3 و iPadOS 15.3 برای کاربران عرضه شد

کمپانی اپل نسخه iOS 15.3 و نسخه iPadOS 15.3 را برای کاربران آیفون و آیپد عرضه کرد

کمپانی اپل امروز آخرین به روز رسانی خود را برای دستگاه های هوشمندش منتشر کرد. کاربران از امروز میتوانند این آپدیت ها با نام های iOS 15.3 و iPadOS 15.3 را برای دستگاه های هوشمند خود دانلود و نصب نمایند. از امروز همه ی دستگاه های واجد شرایط قادرند تا نسخه های iOS 15.3 و iPadOS 15.3 را به صورت رایگان دریافت و نصب کنند. همچنین میتوانید هر چه سریعتر برای رفع باگ های نرم افزاری و افزایش امنیت دستگاه هوشمند خود این نسخه از بروزرسانی را نصب نمایید.

جلوگیری از ردیابی تاریخچه سرچ مرورگر سافاری در iOS 15.3 

علاوه بر رفع برخی از باگ های نرم افزاری گوشی های آیفون، با نصب iOS 15.3 میتوانید شاهد ارتقا امنیت مرورگر سافاری نیز باشیم. چرا که تاکنون نحوه ی عملکرد WebKit سافاری به گونه ای بود که سایر سایت ها به راحتی میتوانستند به تاریخچه ی مرورگر کاربر دسترسی داشته باشند. با این آپدیت دیگر وب سایت های خارجی نمیتوانند به پایگاه داده ی شما دسترسی داشته باشند. اساسا یک سایت مخرب به راحتی میتوانست به تاریخچه‌ی سرچ کاربران دسترسی داشته باشد. این باگ چندان امن نبود چرا که امکان افشای اطلاعات شخصی افراد نیز وجود داشت.

مسیر آپدیت نرم افزاری در گوشی آیفون

برای نصب آپدیت iOS 15.3 میتوانید از طریق مسیر زیر وارد تنظیمات گوشی آیفون خود شوید. و با نصب آن امنیت گوشی خود را ارتقا دهید.

تنظیمات > عمومی > به‌روزرسانی نرم‌افزار

نسخه iOS 15.3

البته ناگفته نماند که مرورگرهای دیگری نظیر گوگل کروم و سایر برنامه ها نیز از نظر امنیتی در گوشی های آیفون ارتقا پیدا میکنند. نسخه ی جدیدی که برای آیپدها نیز عرضه شده است؛ به نوبه ی خود امنیت را ارتقا می دهد. همانطور که گفتیم، اپل قابلیت های خاصی را برای آپدیت نسخه ی iOS 15.3 و iPadOS 15.3 در نظر نگرفته است؛ چرا که تاکیدش بر روی رفع باگ های امنیتی می باشد. البته اپل در کنار بروزرسانی های جدیدش برای آیفون ها و آیپدها، برای اپل واچ ها و مک بوک های خویش نیز آپدیت هایی ارائه کرده است.

آخرین نسخه بروزرسانی برای اپل واچ ها، WatchOS 8.4 می باشد. برای مک بوک ها نیز نسخه ی macOS 12.2 را در نظر گرفته است. همچنین برای تلویزیون ها و هوم پادها نیز به ترتیب نسخه های tvOS 15.3 و HomePod 15.3 عرضه شده اند. برای نصب آپدیت ها می توانید از طریق مسیر تنظیمات > عمومی > درباره‌ی برنامه اقدام نمایید.