نسخه های ویندوز با یک خطر جدی مواجه هستند!
نسخه های ویندوز با یک خطر جدی مواجه هستند!

ویندوزها در انواع مختلفی وجود دارند که هریک از آنها ویژگی های خاص مربوط به خود را به نمایش می گذارند، در این بین نسخه های ویندوز هم تحت تأثیر مشکلاتی آسیب پذیر شده اند.

ویندوز از دیرباز تاکنون به عنوان یک سیستم عامل کارا برای سیستم های پرقدرت تری همانند پی سی و لپ تاپ مورد استفاده قرار می گیرد. از سال ها پیش تاکنون این ویندوزها دستخوش تغییراتی هستند که از بین آنها ارتقاء چشمگیرشان را می توان مثال زد. در حال حاضر ویندوز 10 یکی از رایج ترین ویندوزها می باشد که تقریباً بر روی انواع سیستم ها نصب شده است.

اما باید این نکته را بخاطر بسپارید که باز هم در بین ویندوزها از بهترین و بی دردسرترین آنها را می توان ویندوز 7 نامید. این ویندوز با توجه به خصوصیاتی که در درون خود دارد به راحتی تمام برنامه ها را پذیرش نموده و نصب آنها را انجام می دهد. در حالی که سایر نسخه ها در این کار تردید دارند و اغلب بسیاری از نسخه ها را پذیرش نمی کنند و کاربر به ناچار باید بر روی سیستم خود دو نوع ویندوز را نصب کند.

از بین آسیب های موجود که هر بار برای سیستم های ویندوزی توسط بدافزارها به وجود می آید PrintDemon یکی از مهم ترین ها می باشد. در حال حاضر این آسیب به اکثر سیستم ها وارد شده  و رفته رفته می تواند آسیب بیشتری را وارد کند و عملکرد آن را تغییر دهد. این آسی دقیقاً به بخشی وارد می شود که Windows Print Spooler و همانطور که از اسمش مشخص است برای پرینت گرفتن کارایی دارد.

عملکردی که برای این نسخه وجود دارد جهت ارسال دستور پرینت خواهد بود. این دستور می تواند با استفاده از پورت موجود از نوع یو اس بی انجام شود. اگر مشکلی در آن رخ دهد دستور برای پرینت گرفتن ارسال نمی شود و باز هم مشکل وجود دارد.

با ورود این آسیب کاربری که تاکنون وجود نداشته توانایی دسترسی به اسناد و امتیازات مختلف را دارد. یعنی میزان دسترسی محلی را بسیار افزایش می دهد. بنابراین در هر بار پرینت از یک سند و فایل هیچ اعتمادی نکنید زیرا احتمال دسترسی بدافزار به آن وجود دارد و تمامی محدودیت ها هم برداشته خواهد شد. متأسفانه این آسیب پذیری پس از ارتقاء ویندوز و در آخرین به روزرسانی که در ماه جاری انجام شده وارد سیستم شد.