نسخه جهانی شیائومی 12
نسخه جهانی شیائومی 12 با چه مشخصاتی راهی بازار می شود؟

مشخصات نسخه جهانی شیائومی 12 در وب سایت Geekbench تایید شد

جای تعجبی نیست که شیائومی 12 نیز همانند نسخه ی قبلی خود یعنی شیائومی می 11 به صورت بین المللی راهی بازار شود. همانطور که قبلا نیز شاهدش بودیم؛ گوشی شیائومی می 11 حدود 12 ماه گذشته رونمایی شد. گوشی Mi 11 در ابتدا صرفا در کشور سازنده ی خود، یعنی چین رونمایی شده بود. شاهد بودیم که شیائومی می 11 پس از عرضه در چین، آماده ی حضور در بازارهای بین المللی شد. نسخه جهانی شیائومی 12 نیز همانند سایر گوشی ها به زودی راهی بازارهای بین المللی می شود.

قبل از عرضه ی بین المللی، شخصی مشخصات نسخه جهانی شیائومی 12 را وارد وب سایت Geekbench کرد. این اقدام منجر شده است که فهرستی از اطلاعات نسخه بین المللی شیائومی 12 در پایگاه داده ی این وب سایت نمایان شود.

مشخصات نسخه ی بین المللی شیائومی 12

نسخه جهانی شیائومی 12حضور در وب سایت Geekbench نشان می دهد که شیائومی 12 بین المللی همانند نسخه ی چینی خود قدرتش را از چیپست اسنپدراگون 8 نسل 1 میگیرد. همچنین همانند تصویر میتوان دریافت که مادربورد شیائومی 12 “taro” است.

نسخه جهانی شیائومی 12این مادر بورد به خوبی میتواند با جدیدترین و بهترین چیپست کوالکام یعنی اسنپدراگون 8 نسل 1 همراه شود. گوشی شیائومی 12 نسخه ی بین المللی، دارای رم 8 خواهد بود. البته هنوز مشخص نیست که آیا گوشی xiaomi 12 بین المللی نیز همانند نسخه ی چینی اش با رم 12 راهی بازار می شود یا خیر.

شیائومی 12 بین المللی با چه اندرویدی به بازار راه می یابد؟

نسخه ی اولیه ی شیائومی 12 بر پایه ی اندروید 12 اجرا شد. پس احتمال قوی وجود دارد که برای نسخه ی جهانی شیائومی 12 نیز اندروید 12 اجرا شود. البته با توجه به اندروید 12 فرض می کنیم که رابط کاربری  MIUI 13 نیز بر پایه ی جدیدترین نسخه اندروید در شیائومی 12 بین المللی اجرا شود.

اطلاعات تصویر بالا قطعا متعلق به شیائومی 12 بین المللی است. چرا که در تصویر بالا شماره مدل 2201123G برای نسخه بین المللی شیائومی 12 آورده شده است. این شماره با شماره مدلی که توسط یک گواهینامه ی اندونزی افشا شده بود، برابری می کند. این بدان معناست که برخلاف مدل قبلی یعنی شیائومی می 11 پرو، گوشی 12 پرو راهی بازارهای جهانی می شود.

سخن آخر

با توجه به تفاوت هایی که مابین نسخه های 12 و 12 پرو وجود دارد، لذا شیائومی 12 پرو به خوبی توانسته است پا بر دوش نسخه  قبلی یعنی شیائومی می 11 بگذارد. البته شیائومی 12 اولترا نیز به خوبی میتواند عملکردی عالی را به ارمغان آورد. گوشی شیائومی 12 اولترا نیز در آینده ای نزدیک رونمایی شده و به هم خانواده های خود یعنی سری 12 می پیوندد.